استخرهای ماینینگ چگونه کار می کنند؟
در سال 2021، فضای کریپتو شاهد پیشرفت*های بسیاری بود. موفقیت مفاهیم جدیدی مانند NFT، DeFi، metaverse و زنجیره های عمومی جدید توجه نهادهای سرمایه گذاری را به خود جلب کرده است. از آنجایی که غول*های فناوری همچنان به افزایش سرمایه*گذاری خود ادامه می*دهند، سرمایه*گذاران در تلاش برای یافتن فرصت*های جدید در اقتصاد ضعیف کنونی، به سمت موضوعات جدید ارزهای دیجیتال هجوم آورده*اند. با توجه به این امر، ماینینگ یکی از محتاطانه ترین گزینه های سرمایه گذاری در این صنعت، توجه*ها را به خود جلب کرده است. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران جدید رمزارز چیز زیادی در مورد استخرهای استخراج نمی دانند. امروز مفهوم استخرهای ماینینگ را معرفی می کنیم و به شما نشان می دهیم که یک استخر استخراج چگونه کار می کند.
استخر ماینینگ(استخر استخراج) چیست؟
مفهوم استخرهای ماینینگ به بیت کوین برمی*گردد. در روزهای اولیه، قدرت هش کل شبکه بیت کوین بسیار محدود بود و استخراج نیز چندان دشوار نبود. در آن زمان، می*توانستید بیت کوین را با استفاده از یک رایانه شخصی قدیمی استخراج کنید. بعدها، همراه با افزایش شناخت بیت کوین، هم تعداد ماینرها و هم هش*ریت بیت کوین افزایش یافت و استخراج دشوار شد. در چنین شرایطی، ماینرهای فردی به دلیل هش*ریت محدود، برای دریافت پاداش*های بلوک پایدار از شبکه BTC تقلا می*کنند.
بنابراین، برخی از ماینرها شروع به ادقادم هش*ریت خود برای استخراج مشترک کردند. برخی از موسسات/پلتفرم*ها با درک فرصت*های تجاری، راهی برای يکپارچه کردن هش*ریت محدود استخراج*کنندگان فردی ایجاد کردند. این سیستم هش*ریت یکپارچه در حال حاضر به عنوان استخر ماینینگ شناخته می شود.
تحت چنین مکانیزمی، ماینرهای فردی، صرف نظر از مقدار هش*ریت خود، تا زمانی که به یک استخر استخراج متصل باشند، می توانند سودی از استخراج مشترک دریافت کنند. علاوه بر این، سود استخر استخراج آنها مستقیماً با روش پرداخت مرتبط است.
(در پست های بعدی انواع روش های پرداخت را معرفی خواهیم کرد)
چگونه یک استخر استخراج را انتخاب کنیم؟
بازار گاوی رمز* اَرزها در سال 2021 باعث ایجاد بسیاری از مؤسسات بلاک چین از جمله انکوباتورها(مراکز رشد کسب و کار) ، صرافی ها، پلتفرم های رسانه ای، تیم های پروژه، مزارع و استخرهای ماینینگ شد. در چنین بازاری، سرمایه گذاران/ماینرهای مبتدی در هنگام انتخاب استخر استخراج باید چه نکاتی را در نظر بگیرند؟
برای شروع، استخرهای ماینینگ با هش*ریت بالا انتخاب خوبی خواهند بود. چنین استخرهایی اغلب به خوبی پابرجا هستند. هش*ریت بالا نشان می دهد که استخر با مزارع بزرگ ماینینگ کار می کند و همچنین گواه این است که استخر به طور گسترده در بین ماینرها مورد اعتماد است. به طور معمول، چنین استخرهای معتبر مؤسساتی کهنه کار هستند که سالهاست وجود دارند.
دوم اینکه باید سراغ استخرهای خوش نام بروید. به عنوان گواهی محصولات و خدمات موفق، شهرت خوب، قدرت کلی یک استخر و همچنین منابع بلاک چین آن را نشان می دهد.
ثالثاً، شما باید استخری را انتخاب کنید که در آن بتوانید به راحتی استخراج، برداشت و فروش کنید، که در شرایط فوق*العاده بازار مهم است.
با در نظر گرفتن تمام شرایط فوق، می توانید استخر ViaBTC را امتحان کنید، ViaBTC استخری پیشرو است که به مدت پنج سال در صنعت ماینینگ مشغول بوده. استخر در طول این دوره، همواره متعهد به امنیت، شفافیت، انصاف و آزادی بوده است. و همچنین به نیازهای بازار و ماینرها احترام می*گذارد و محصولات و خدماتی را معرفی می*کند که شامل مزارع ماینینگ ، شرکت*های ماینینگ، خدمات پوشش ریسک، وام*های رمز اَرزی، اشتراک*گذاری سود و غیره می*شود. استخر ViaBTC پس از جلب نظر در صنعت بلاک چین، به خوبی در بین ماینرها شناخته شده است.
لازم به ذکر است تحت شرایط فوق*العاده بازار، آپشن برداشت خودکار درآمد، گزینه مورد علاقه ماینرها است. این فرایند به طور خودکار سود استخراج شما را بدون پرداخت کارمزد به آدرس برداشتان ارسال می کند. علاوه بر این، در صفحه تبدیل خودکار، می توانید تمام سود استخراج خود را به طور خودکار به USDT و BTC تبدیل کنید. به طور دقیق، با این ویژگی می توانید هر ساعت یک تبدیل خودکار انجام دهید. البته، شما می توانید بر اساس نیاز خود تبدیل دستی را انتخاب کنید.