✅ افزایش قیمت برق برای ماینر ها در قزاقستان‼️


به گزارش بازار، دولت قزاقستان روز دوشنبه سه افزایش قیمت برای افزایش بهای برق و مالیات را پیشنهاد کرده که به طور مشخص، استخراج کنندگان بیت کوین را هدف قرار می دهد.


������ دولت قزاقستان در حال بررسی یک پیشنهاد سه گانه است که در آن، بهای برق مصرفی ماینرهای بیت کوین در این کشور افزایشی چشمگیر به نسب گذشته خواهد داشت و در صورت عملیاتی شدن این طرح، این کشور آسیای مرکزی می تواند جذابیت خود را برای استخراج کنندگان بیت کوین و سایر ارزهای قابل استخراج از دست بدهد.


مراد سلطان قاضیف، وزیر دارایی قزاقستان در روز چهارم فوریه اعلام کرد که بر اساس طرح پیشنهادی دولت، قیمت برق مصرفی از ۰.۰۰۲۳ دلار در هر کیلووات ساعت به ۰.۰۱ دلار (حدود ۳۳۵ درصد بیشتر) تغییر خواهد کرد که این مورد برای استخراج کنندگان بیت کوین، بالاتر نیز خواهد بود.


������ وزیر دارایی قزاقستان همچنین اعلام کرد، قرار است بر هر کارت گرافیک (GPU) و هر قطعه تجهیزات مورد نیاز برای استخراج کریپتو مالیات وضع کند. به گفته وی، این مالیات ثابت خواهد بود و به نام مالک تجهیزات استخراج رمزارزها صادر می شود. نکته قابل تامل اینجاست که استخراج کنندگان در هر صورت باید مالیات مربوط به دستگاه های استخراج رمز ارز خود را پرداخت نموده و این موضوع، ارتباطی به فعال بودن و یا عدم فعالیت دستگاه ها ندارد.


اما بخش سوم پیشنهاد وی، حذف سخت افزارهای استخراج رمز ارزها از معافیت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) است.


������ لازم به ذکر است، تا پیش از شکل گیری ناآرامی*های سیاسی ماه گذشته در قزاقستان که نهایتا منجر به ایجاد محدودیت های سنگین دولت بر شبکه اینترنت شد، این کشور به یکی از محبوب*ترین مقاصد استخراج*کنندگان رمزارز پس از اعلام ممنوعیت فعالیت ماینرها در چین در تابستان گذشته بدل شده بود. در حدود ۵ ژانویه، نرخ هش شبکه بیت کوین به دلیل تعطیلی کوتاه مدت در قزاقستان، ۱۳.۴ درصد در یک روز یعنی از حدود ۲۰۵ اگزاهش در ثانیه (EH/s) به ۱۷۷ EH/s کاهش یافت.


⭕️ بیت ماینینگ که از شرکت های بزرگ استخراج بیت کوین بزرگ در جهان محسوب می شود، در ماه ژوئیه سال گذشته از چین به قزاقستان نقل مکان کرد، این شرکت اما در ژانویه امسال اعلام کرد که ناآرامی های سیاسی منجر به تغییر مکان این شرکت از قزاقستان به کشور دیگر نخواهد کرد. با اینحال، هنوز مشخص نیست که واکنش استخراج کنندگان رمز ارزها به پیشنهادات جدید وزارت دارایی قزاقستان برای افزایش هزینه برق مصرفی و پرداخت مالیات مربوط به دستگاه های استخراج بیت کوین چه خواهد بود.