پرداخت مالیات معدنچیان روسی ‼️


� مقامات روسیه اعلام کرده*اند استخراج ارزهای مجازی یک فعالیت تجاری است که باید به رسمیت شناخته شده و مالیات پرداخت کند. به*گزارش راشاتودی، مقامات روسیه اعلام کرده*اند استخراج ارز مجازی باید رسما به عنوان یک کسب و کار شناخته*شده و مالیات برای آن وضع شود. مقامات وزارت توسعه اقتصادی و وزارت اقتصاد روسیه عقیده دارند استخراج ارزهای مجازی با تعریف یک فعالیت تجاری مطابقت دارد و قبول کردن آن به عنوان یک کسب*وکار به دولت اجازه می*دهد برای آن مالیات وضع کند.


� طبق گفته الکسی مینائف، نایب *رئیس سازمان توسعه اقتصاد دیجیتال در وزارت توسعه اقتصادی روسیه، به رسمیت شناختن صنعت استخراج ارز مجازی به عنوان یک کسب*وکار هم به نفع دولت است و هم به نفع استخراج*کنندگان. او در حاشیه اجلاس بلاک*چین گفت دولت می*تواند با دریافت مالیات از استخراج ارز مجازی سود ببرد و استخراج*کنندگان هم می*توانند درآمد خود را قانونی کنند.


روسیه استخراج ارزهای مجازی را ممنوع نکرده اما آن را قانونی هم اعلام نکرده است. قانون سرمایه*های مالی دیجیتال که در ژانویه سال جاری میلادی اجرایی شده اشاره*ای به مفهوم استخراج ارز مجازی نکرده است و تنها به انتشار ارز دیجیتال پرداخته است.


⭕️ این قانون ارز مجازی را به عنوان یک کالا می*شناسد و به شهروندان روسی اجازه داده با ارزهای مجازی معامله کنند، ولی نمی*توانند از آن به عنوان یک شیوه پرداخت استفاده کنند. آنها همچنین باید برای سرمایه*های دیجیتال خود مالیات پرداخت کنند، اما در این *بین نامی از استخراج*کنندگان برده نشده است. بنابراین آنها هیچ موقعیت قانونی ندارند و فعالیت آنها تحت قانون مالیات قرار نمی*گیرد.