������ تیم پشتیبان پلتفرم تحلیلی و کاوشگر بلاک چین محبوب Etherscan یک سرویس پیام*رسانی فوری کیف به کیف پول مبتنی بر اتریوم را راه*اندازی کرده است که «Blockscan Chat» نام دارد.
این سرویس به کاربران امکان می*دهد تا از طریق آدرس اتریوم خود به سایر کاربران پیام ارسال کنند.


������ البته بلاک*اسکن هنوز در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد و در حال حاضر به کاربران امکان می*دهد تا به چت آنی کیف پول به کیف پول، دسترسی به چت*ها از دستگاه*های مختلف و مسدودسازی آدرس*های اسپم یا ناخواسته بپردازند و هنگامی که پیام جدیدی دریافت کردند در مرورگر بلاک به آنها اطلاع داده شود.


اگرچه این سرویس جدید اتر اسکن، روش بسیار خوبی برای صحبت با دیگران است، اما به طور خاص می*تواند برای ایجاد تعامل با هکرهای کلاه*سفید که اغلب، پیام*هایی در تراکنش*های اتریوم قرار می*دهند تا با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند، بسیار کارآمد باشد.


������ یکی از کاربران توییتر به اسم bdmartino اذعان داشته است که از این سرویس اتر اسکن می*توان برای مذاکرات بین خریدار و فروشنده در معاملات توکن*های NFT استفاده کرد. وی افزود اگر تراکنش توسط صرافی غیرمتمرکز انجام شود، هر دو طرف معامله می*توانند کارمزد موجود در پلتفرم*های NFT نظیر اپن*سی را کاهش دهند.


از لحاظ حفظ حریم خصوصی کاربران و ذخیره*سازی اطلاعات، بلاک*اسکن خاطرنشان کرده است که این اطلاعات از طریق ارائه*دهندگان جهانی هاستینگ و با سرورهایی در چندین منطقه ذخیره می*شوند. هم*چنین اطلاعات غیرفعال پس از ۲۴ ماه حذف می شوند.


همچنین بیان شده است که این اطلاعات به اشخاص ثالث ارائه نمی*شود، اما به شرکای اتر اسکن نظیر انبارهای ذخیره اطلاعات، ارائه*دهندگان سرویس IT و آژانس*های تحلیل اطلاعات ارائه و انتقال داده می*شود.


������ هک Multichain هفته گذشته که شاهد برگرداندن هکر وایت*هت 322 اتر بود و شبکه پالی(PolyNetwork)مبلغ 610 میلیون دلاری از سال گذشته، هر دو شامل بحث*های بی*وقفه از طریق تراکنش*های اتریوم به عنوان بخشی از مذاکرات بین مقصر و قربانیان بودند.


از نظر حریم خصوصی کاربر و ذخیره سازی داده ها، Blockscan خاطرنشان می کند که اطلاعات آن از طریق “ارائه دهندگان میزبانی جهانی” با سرورهای مختلف در مناطق مختلف ذخیره می شود و داده های غیرفعال پس از 24 ماه حذف می شوند.