شیبا در متاورس


شیبا اینو از یک توکن ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم عادی در حال تبدیل به یک پلتفرم بزرگ است؛ پروژه متاورس Shiberse شیبا اینو به زودی عرضه می*شود.


شیبا اینو از یک میم کوین در حال تبدیل به یک پروژه کاربردی است. در صورتی که ادعاهای سازنده آن در ارتباط با ورود به حوزه متاورس تبدیل به واقعیت شود، شیبا اینو خود را از ارز دیجیتال دوج کوین متمایز خواهد کرد. با در نظر گرفتن انبوه هولدرها، سرمایه گذاران و طرفداران این توکن، قیمت شیبا اینو با ورود به حوزه متاورس و مخصوصا سرعت گرفتن روند توکن سوزی آن افزایش قابل توجهی خواهد داشت. این اتفاق در نهایت منجر به افزایش قیمت خرید و فروش شیبا می*شود.


15 آذر 1400 بر اساس افشاگری یکی از توسعه*دهندگان اصلی Shiba Inu به نام شیتوشی کوساما (Shytoshi Kusama) گفتیم آن*ها مشغول توسعه پروژه متاورس شیبا اینو هستند که به ادعای تیم «آینده گیمینگ» (Future Of Gaming) خواهد بود. این توسعه*دهنده ناشناس در توئیتر خطاب به 680 هزار نفر دنبال*کننده خود ادعا کرد متاورس شیبا در صنعت بازی*های سه بعدی مبتنی بر بلاک چین یک تحول اساسی ایجاد خواهد کرد.


هنوز جزئیات زیادی از این پروژه در دست نیست، اما توسعه دهندگان قول داده اند به زودی جزئیات بیشتری را ارائه کنند. در پیامی که بر روی گروه رسمی پلتفرم Discord جامعه شیبا اینو ارسال شده است، توسعه دهنده ShibaSwap، اریک ام (Eric M)، ادعا می کند که Shiberse مکانی خواهد بود که تمامی جنبه های مختلف اکوسیستم شیبا اینو (توکن ها، صرافی غیرمتمرکز و بازی ها) گرد هم می آیند. وی با بیان اینکه نام پروژه متاورس هنوز نهایی نشده است، از کاربران خواسته است که قربانی کلاهبرداران نشوند.


در پیام دیگری، اریک می*نویسد که متاورس*ها “آمده اند که بمانند” و اضافه کرد که جامعه شیبا اینو مهم*ترین بخش پروژه جدید است.


همچنین شیتوشی کوساما مدعی شد ایده توسعه یک بازی متاورس در دل پروژه شیبا اینو جدید نیست و آن*ها قبل از داغ شدن این مبحث (به خاطر تغییر نام شرکت فیس بوک به متا) برنامه*هایی به این منظور داشته*اند. او مدعی شد سازنده اصلی شیبا اینو یعنی فرد با نام مستعار ریوشی (Ryoshi) از همان ابتدای ساخت توکن نام برده چنین چشم*اندازی داشته است، هر چند در وایت پیپر اولیه Shiba Inu هرگز چنین چیزی مشاهده نکردیم! در هر صورت، بر اساس ایده*ای قدیمی یا جدید، اگر شیبا اینو وارد فضای متاورس شود قطعا محبوبیت آن چند برابر می*شود. همچنین منتقدان ارز دیجیتال نام برده که آن را صرفا یک میم کوین بدون کاربرد خطاب می*کنند، دیگر اجازه طرح چنین صحبتی به خود نخواهند داد!