سختی شبکه بیت کوین❗️❗️❗️


همانطور که توسط Glassnode analytics گزارش شده است، سختی استخراج شبکه بیت کوین به دنبال ریزش عمده در بازار رمزارزها به تازگی به یک ATH جدید رسیده است.


به دلیل سرکوب رمزارزها و صنعت ماینینگ در چین، هشریت بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود که منجر به کاهش شدید سختی آن شده است. در حالی که اقدامات دولت چین تقریباً به طور کامل صنعت دارایی های دیجیتال در این کشور را نابود کرده است، برخی از تاسیسات استخراج تصمیم گرفتند تجارت خود را جابجا کنند یا مزارع جدیدی را در کشورهای دیگر افتتاح کنند.


سختی شبکه بیت کوین، توسط قدرت محاسباتی کلی تعیین می شود که به سختی در تأیید تراکنش ها و استخراج بیت کوین مرتبط است. همانطور که در داده*های blockchain.com نشان می*دهد، سختی شبکه بین ماه می و جولای 2021 (اردیبهشت-تیر) به دلایل مختلف از جمله ممنوعیت استخراج رمزارز از چین، کاهش یافت.


با این حال، زمانی که ماینرهای آواره در کشورهای دیگر فعالیت خود را از سر گرفتند، مشکل شبکه از آگوست 2021 (مرداد) بهبود زیادی را شاهد بود. در نتیجه، روز شنبه، شبکه BTC رکورد 26.643 تریلیون را ثبت کرد.


داده های BTC.com تخمین می*زند که این شبکه با رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در 12 روز آینده، با مشکل شبکه 26.70 تریلیون، به رشد خود ادامه خواهد داد.


حال این سوال پیش می آید که چگونه سختی استخراج و هش ریت بر بازار تأثیر می گذارد؟


در جواب این سوال باید بگوییم که در حالی که سختی استخراج و هش شبکه به طور مستقیم بر قیمت بیت کوین تأثیر نمی گذارد. آن*ها هنوز هم می*توانند حجم بالقوه قدرت خرید را منعکس کنند که ممکن است در صورت کاهش بیشتر، بیت کوین به بازار وارد شود. هر دو معیار با قیمت بیت کوین همبستگی دارند: پس از افت هش ریت در ماه سپتامبر (شهریور)، روند بازار طلای دیجیتال تغییر کرد و باعث افزایش 60 درصدی به 66700 دلار شد. در کل دوره افزایش قیمت بیت کوین، هش این شبکه کمتر از مقادیر قبل از ممنوعیت چین باقی مانده بود، که پس از شروع اصلاحات در بازار، چنین نبود.


پس از برگزاری تظاهرات سیاسی در قزاقستان، یکی از بزرگترین کشورهای دارنده هش*ریت، هش بیت کوین ضربه دیگری خورد اما بعد از مدت کوتاهی از بهبودی سریع برخوردار شد. از لحاظ تاریخی دقیق نیست که بگوییم هش ریت بالا فشار غیرقابل تحملی بر بازار ایجاد می کند، اما در عین حال، می توانیم همبستگی واضحی با اصلاح فعلی ببینیم.