رکورد جدید هش ریت اتریوم


طبق گزارش اخیر گلسنود (Glassnode)، هش ریت شبکه اتریوم با ثبت رکورد 1.11 پتا هش بر ثانیه، به نقطه عطف جدیدی رسیده است.


رکورد* قبلی هش ریت اتریوم 1.08 پتا هش بر ثانیه بود که در تاریخ 13 ژانویه و هنگامی که قیمت اتر*یوم از 4,460 دلار به 3,160 دلار کاهش یافت، به ثبت رسید.


������ در دسامبر 2021(آذر)، شرکت*کنندگان شبکه اتریوم ارتقای Arrow Glacier را اجرا کردند، که تغییر به اجماع اثبات سهام را عقب انداخت. همچنین به این معنی است که استخراج اتریوم تا پایان یافتن راه طولانی در پیش دارد. انتقال از الگوریتم اثبات کار (PoW) به الگوریتم اثبات سهام (PoS) قبل از رسیدن به ETH2، که به عنوان ادغام نامیده می شود، مورد نیاز است. در آن لحظه، بمب سختی منفجر می*شود و اساساً استخراج ETH را متوقف می*کند و شبکه را در «عصر یخبندان» قرار می*دهد که تا تکمیل تغییر ادامه می*یابد.


با این حال، پس از تغییر به اثبات سهام، ETH دیگر استخراج نخواهد شد. در عوض، تراکنش ها با استیک کردن روی نودهای خاص اعتبارسنجی می شوند.


������بروزرسانی و ارتقای Arrow Glacier، که چندین ماه بمب سختی (اصطلاحی برای بالا رفتن عمدی سختی شبکه اتریوم و اجبار توسعه*دهندگان اتریوم به سمت اثبات سهام) را عقب انداخت، در ماه دسامبر 2021 روی شبکه اتر*یوم اجرا شد. این باعث شد که روند تغییر به سیستم اثبات سهام (PoS) به تعویق بیفتد. در حالی که بمب سختی، تنها بر روی شبکه*های اثبات کار (Pow) تأثیر می*گذارد، از این رو، این مشکل تنها در شبکه اصلی اتر*یوم وجود دارد.