ساخت ماینر توسط اینتل


اینتل، شرکت عظیم تولیدکننده انواع سخت افزار رایانه، به زودی برای استخراج بیت کوین، از یک اسیک با مصرف انرژی بهینه رونمایی می*کند.


به گزارش viabtc شرکت اینتل، دومین تولید کننده بزرگ تراشه*های نیمه*هادی در جهان، در حال برنامه*ریزی برای رونمایی از یک سخت افزار جدید برای استخراج بیت کوین است. شرکت اینتل قصد دارد این اسیک ماینر را در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) رونمایی کند.


اینتل مدت زیادی است که روی ورود خود به بازار بیت کوین کار می کند. در سال 2018 (1397)، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، به این شرکت، پاتنتی برای استخراج کارآمد ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم SHA-256 استفاده می کنند، اعطا کرد.


اینتل در آگوست مالکیت سهام کوچکی را در صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال، کوینبیس (Coinbase) افشا کرد.


در ماه اکتبر(مهر)، این شرکت تأیید کرد که پردازنده*های گرافیکی آرک آلچمیست (Arc Alchemist) را برای دور زدن ماینرهای ارزهای دیجیتال از بین نمی*برد و از پیروی از روش انویدیا(Nvidia) خودداری می*کند.


اخیراً، راجا کدوری (Raja Koduri)، رییس ساخت قطعات گرافیکی شرکت اینتل، در گفت و گویی با استریمر محبوب، Dr. Lupo، به برنامه*های اینتل برای این حوزه، اشاره مختصری کرده بود:


اعتبار سنجی بلاکچین، به*صورت بسیار کارآمدتر و با صرف هزینه و توان بسیار کمتر، کاملاً ممکن است. احتمال دارد که در آینده نه چندان دور، سخت افزار جالبی را برای این کار ارائه کنیم.


اینتل، با توجه دارا بودن خط تولید قطعات سیلیکونی مختص به خود، می*تواند یکی از رقبای بسیار سرسخت در حوزه استخراج بیت کوین باشد. در حال حاضر، بیت مین (*Bitmain) یکی از معدود فروشندگان سیلیکون است که آن را با قیمت بسیار بالا در اختیار ماینرها قرار می*دهد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا اسیک Bonanza Mine به عموم خریداران عرضه خواهد شد یا یک پروژه تحقیقاتی باقی خواهد ماند.