لامبورگینی با یک اثر هنری به نام کلید فضایی لامبورگینی ( Lamborghini Space Key ) با راه اندازی مجموعه ای محدود از توکن های غیرمثلی (NFT)، به سبک بزرگ (grand style) به بازار نوپای NFT وارد شد.


������ لامبورگینی در این رابطه در سایت رسمی خود اینگونه گفت :
این تلاش با همکاری NFT PRO™، یک راه حل با برچسب سفید برای شرکت ها توسعه یافته است. جزئیات کامل پروژه کلید فضایی لامبورگینی، از جمله هویت هنرمند و اطلاعات مربوط به حراج، طی هفته*های آینده در دسترس خواهد بود.


منتظر آثار هنری باشید…


سرمایه*گذاری لامبورگینی در دنیای انحصاری کلکسیون*های دیجیتال از جایی آغاز شد که یک آزمایش تحقیقاتی شامل فیبر کربنی چاپ شده به صورت سه*بعدی در سال 2019 به ایستگاه فضایی بین*المللی (ISS) فرستاده شد. پس از بازگشت از ایستگاه فضایی، این مواد کامپوزیت برای ایجاد کلید فضایی استفاده شد.


در مجموع 5 کلید فضایی وجود دارد که هر کدام از یک اثر هنری زیربنایی برخوردار هستند که هنوز رونمایی نشده است. پشت این کلیدهای فضایی یک کد QR طراحی شده است که به عنوان راه دسترسی برای باز کردن قطعه NFT ارائه می شود.


������ هرکدام از خودرو های لامبورگینی به طور میانگین قیمتی حدود 200000 دلار دارد و همین گرانی باعث شده تا این برند بیشتر توسط افراد مشهور، سلبریتی ها، ورزشکاران و افراد ثروتمند استفاده می*شود و همچنین نام آن همیشه تداعی کننده خودروهای لوکس و قیمتی است و همین امر باعث شده تا انتظار برود که این گرانی روز قیمت NFT این شرکت نیز اثر بگذارد


البته شایان ذکر است که قبل از این، شرکت*های خودروسازی زیادی پیشرفت*های چشمگیری در استفاده از فناوری بلاکچین داشتند. به طور خاص، تعداد کمی از این خودروسازان جهانی از طریق ارائه مجموعه های سفارشی NFT، وارد دنیای متاورس شده*اند.