۱۰۰ دستگاه خود پرداز در اسپانیا
(به زودی)

به گزارش via btc ، کشور اسپانیا، به دنبال نصب 100 دستگاه ATM بیت کوین تا پایان سال جاری است. با این کار، اسپانیا به سومین کشور دارنده بیشترین دستگاه*های خودپرداز بیت کوین تبدیل می*شود.


این اقدام توسط شرکت پیشرو Bitnovo که در اسپانیا مستقر است انجام می*شود. Bitnovo به تازگی با شرکت Eurocoin که تأمین کننده قطعات الکترونیکی در اروپا است بر سر تأمین قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای ساخت این 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین به تفاهم رسیده است.


کشور اسپانیا اولین کشور اروپایی است که به فکر راه*اندازی دستگاه خودپرداز بیت کوین افتاده است بنابراین ازاین لحاظ در اروپا رتبه اول را دارد، اما در کل به دلیل پیشرو بودن قاره آمریکا، رتبه سوم جهانی از این نظر را به خود اختصاص داده است. دو کشور آمریکا و کانادا به ترتیب رتبه*های اول و دوم را دارند.


مدیرعامل گروه یورو کوین، فرناندو دومونت (Fernando Dumont) در مصاحبه*ای گفت که از این همکاری به عنوان یک حرکت استراتژیک در جهت گسترش خدمات رمزارزی یاد می*کند. او اضافه کرد که صنعت رمزارز*ها بسیار همه*گیر خواهند شد و با سیستم مالی سنتی نیز همزیستی خواهند داشت!


بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط CoinATMRadar، به طور کلی، 34659 دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنها (30806) در ایالات متحده نصب شده اند. کانادا با ۲۲۶۱ مکان در رتبه دوم قرار دارد.


السالوادور پس از آنکه دولت 200 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور نصب کرد، پس از اینکه بیت کوین به عنوان ارز قانونی توسط این کشور گرمسیری پذیرفته شد، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. اسپانیا در حال حاضر چهارم است، اما احتمالاً تا پایان سال از کشور آمریکای مرکزی جلوتر خواهد بود.
در سال 2019(1398)، نیروی انتظامی اسپانیا نگرانی هایی را در مورد مجرمانی که از دستگاه های خودپرداز بیت کوین برای اهداف پولشویی استفاده می کنند، مطرح کرد.