غول های تجاری در متاورس


بی شک متاورس یکی از محبوب ترین عنوان ها در اینترنت، انجمن رمزنگاری و بازارهای سرمایه گذاری در سال 2021 است. در ماه مارس ، Roblox توجه ما را به مفهوم Metaverse برای اولین بار جلب کرد. مبلغ 55 میلیارد دلاری این در مارکت کپ پلتفرم بازی Sandbox مارا بسیار متاثر و متعجب کرد . بعدها، فیس بوک نام خود را به متا تغییر داد، که منجر به هیجان بازار قوی تر برای متاورس شد.


علاوه بر فیس*بوک، بسیاری از سرمایه*گذاران بزرگ تجاری دیگر نیز در طول سال گذشته به برنامه*های متاورس خود سرعت بخشیده بودند.


در ماه آوریل 2021بایت دنس byte Dance حدود 100 میلیون یوآن (15.68 میلیون دلار)
در شرکت Daimaqiankun (Reworld) سرمایه گذاری کرد شرکتی که بر مفهوم متاورس تمرکز دارد.
از سپتامبر 2021، شرکت Tencent نزدیک به صد علامت تجاری مرتبط با متاورس را ثبت کرده است، مانند "Tencent Music Metaverse"، "Tianmei Metaverse" و غیره. در سال 2020، این شرکت همچنین در Roblox سرمایه گذاری کرد و نماینده انحصاری محصولات Roblox در چین شد.


در نوامبر 2021، مایکروسافت ورود خود به متاورس را اعلام کرد و قصد دارد پلتفرم مجازی Mesh For Teams را در سال 2022 منتشر کند.


باب چاپک (bob chapek)، مدیر عامل دیزنی نیز گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای سرمایه گذاری و معرفی فناوری های جدید به دنیای مجازی در این زمینه است.


به غیر از این شرکت ها، غول های فناوری مانند SK Group، NVIDIA، Baidu و Alibaba نیز در حال توسعه متاورس خود هستند.