خرید ماینر از بیت مین توسط شرکت بزرگ ماراتون


هلدینگ دیجیتال ماراتون که امروزه یکی از بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین در جهان است ، دیروز اعلام کرد که قرارداد خرید جدیدی با بیت مین منعقد کرده است.
طی این قرار داد این شرکت اجازه دارد که تعدادی ماینر برای توسعه ظرفیت هش ریت خود در سال آینده خریداری کند. ماشین*های خریداری*شده Antminer S19 XP هستند، یکی از جدیدترین ماینرهای توسعه*یافته توسط سازنده چینی، که می*تواند ۱۴۰ TH/s قدرت ماینینگ را ارائه دهد در حالی که نسبت به مدل*های قبلی خود از نظر انرژی کارآمدتر است.


سازنده هنوز هیچ توضیحی راجع به این که چند دستگاه توسط این شرکت خریداری شده نداده است ولی با این حال تخمین زده شده است که با این دسته جدید ماینرها که انتظار می رود بین ژوئیه 2022 تا دسامبر 2022 (تیر تا آذر 1401) ارسال شوند، بیش از 199000 ماینر با تولید 23.3 EH هش ریت تا سال 2023 (1402) از ماینرها خواهد داشت.
مدیر عامل این شرکت (پیتر تیل) در یکی از مصاحبه هایش گفت که این افزایش 600 درصدی در ظرفیت آن در مقایسه با هش ریت فعلی آن خواهد بود. وی در ادامه توضیحاتی را بیان کرد و گفت:


“با توجه به قدرت ترازنامه و مدل سبک دارایی ما، که به ما امکان می دهد سرمایه خود را به جای زیرساخت ها در ماشین های استخراج سرمایه گذاری کنیم، به طور منحصر به فرد موقعیت داشتیم تا بزرگترین سفارش واحد S19 XP را از نظر نرخ هش کل، Bitmain تا کنون دریافت کرده است، ارائه دهیم.”

استخر استخراج viabtc
viabtc mining pool