کانال تلگرام تالار گفتگوی ارز دیجیتال

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کوینکس : در حال رشد با صنعت کریپتو، کوینکس ​یک صرافی فعال در حوزه ی کریپتو پی

 1. #1
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2021
  نوشته ها
  15
  تشکر
  0
  تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

  کوینکس : در حال رشد با صنعت کریپتو، کوینکس ​یک صرافی فعال در حوزه ی کریپتو پی

  در این مقاله مصاحبه ای با یانگ هایبو بنیانگذار کوینکس و دیدگاه های وی در مورد ارزهای دیجیتال ارائه می شود.
  ۱. تغییرات بازار ارزهای دیجیتال در چهار سال گذشته را چگونه می بینید؟ روی کدام بخش کریپتو تمرکز می کنید؟ تمرکز سرمایه گذاران چه چیزی باید باشد؟
  حوزه ی کریپتو در چهار سال گذشته به رشد قابل توجهی دست یافته است. از سال 2017 تا 2018، کل ارزش بازار کریپتو به 800 میلیارد دلار رسید. طی دو سال بعد، بازار در یک دوره طولانی تنظیم مجدد باقی ماند. از سال گذشته، با هدایت مدل*های مالی نوآورانه مانند AMM، بخش DeFi پیچیده*تر و تخصصی*تر شده است. در بازار امروز، دارایی*های کریپتو به یک جزء ضروری در سبد سرمایه*گذاران تبدیل شده است. در این سال، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به 3 تریلیون دلار رسیده است که اوج سال 2018 را چهار برابر کرده است.
  بازار دارایی های کریپتو در یک دوره بسیار کوتاه به مقیاس امروزی تکامل یافته است و این حوزه ی نوظهور در مراحل اولیه توسعه باقی مانده است. طی چند سال گذشته، بازار همواره روند صعودی داشته است. به علاوه، پس از چندین دور فراز و نشیب در طول اصلاح طولانی مدت بازار، دنیای ارزهای دیجیتال نظم را از هرج و مرج بازگرداند.
  پس از رونق DeFi در سال 2020، تمرکز اصلی فعلی بر ساخت مدل*های مالی مبتنی بر DeFi است تا دارایی*های کریپتو را با دنیای واقعی پیوند دهد. در این میان، تعدادی از مدل*های مالی نوآورانه در DeFi در بین سرمایه*گذاران سنتی شهرت بیشتری پیدا کرده*اند. با هجوم کاربران به DeFi، جامعه کریپتو مجبور شد با عملکرد ضعیف اتریوم مقابله کند، به همین دلیل است که راه حل های مقیاس پذیری لایه 2، مانند Arbitrum و Optimism، توجه را به خود جلب کرده اند. علاوه بر این، اکوسیستم های زنجیره عمومی جدید مانند Solana، Avalanche و Terra نیز رشد کرده اند.
  جدا از DeFi، وب 3.0 کاربر محور یکی دیگر از تمرکزهای اصلی است و اولویت بیشتری به مدل های جدید حکومت مستقل مانند DAO و برخی پروژه های DID داده شده است. در همان زمان، بسیاری از شرکت های بزرگ اینترنتی توسعه متاورس را دنبال می کنند. در واقع، GameFi همچنین می*تواند یک بخش متاورس هیجان*انگیز باشد، زیرا بازی*ها مزیت ذاتی در امور مالی دارند. از مدل Play-to-Earn، واضح است که هنوز فضایی برای توسعه در مورد ویژگی های مالی بازی ها وجود دارد.

  ۲. چقدر تغییر در تعداد کاربران فعال و میزان علاقه مشاهده کرده اید؟ همچنین نیازهای سرمایه گذاران در حال حاضر چیست؟
  از سال گذشته، تعداد کاربران فعال کریپتو به طور تصاعدی افزایش یافته است که از حجم معاملات و همچنین DAU مشهود است. گردش مالی 24 ساعته کریپتو اکنون 10 برابر بیشتر از رقم سال 2018 است. علاوه بر این، بسیاری از کاربران تمایل به معامله در DEX دارند که تنها در ماه گذشته گردش مالی نزدیک به 100 میلیارد دلار را ثبت کردند.
  در گذشته، کاربران کریپتو بیشتر به دارایی های اصلی مانند BTC، BCH و ETH به عنوان بخشی از سبد خود علاقه داشتند. اما امروزه، سکه های MEME مانند DOGE و SHIB به تدریج به یک فرهنگ ترند تبدیل شده اند. بسیاری از کاربران همچنین مجذوب اختراعات رمزنگاری متنوع مانند NFT هستند. علاوه بر این بخش*های فرهنگ*محور، دیگر موضوعات پرطرفدار کریپتو شامل رمزارزهای امیدوارکننده مربوط به DeFi، زنجیره*های عمومی جدید، مقیاس*پذیری لایه 2، وب 3.0 و متاورس است.
  به عنوان یک بازار تریلیون دلاری، فضای کریپتو در حال جذب تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران نهادی است. علیرغم اندازه بزرگ آن، بازار هنوز از نظر فنی به پیشرفت های زیادی نیاز دارد. در حال حاضر، به منظور شناسایی پروژه*های نوپا امیدوارکننده*تر، موسسات بیشتر به پروژه*های زیرساختی و برنامه*های کاربردی با محصولات بالغ علاقه دارند.

  ۳. بحث های زیادی در مورد قوانین جهانی پیرامون صرافی ها وجود داشته است. دیدگاه شما چیست؟ نظر شما در مورد آینده قوانین چیست؟
  قوانین جهانی در مورد صرافی ها یکی از پرطرفدارترین موضوعات است. با بزرگ*تر شدن بازار، نادیده گرفتن فضای کریپتو برای تنظیم*کننده*های دولتی سخت است. اگرچه دولت*ها احتمالاً سیاست*هایی را در زمینه سرمایه*گذاری در رمزارزها معرفی می*کنند، قوانین الزاماً خبر بدی نیست. در بسیاری از کشورها و مناطق، نظارت کریپتوها، صنعت را سازگارتر و شفاف تر کرده است. همچنین، سرمایه گذاران را از دستکاری بازار محافظت می کند. اینجا در کوینکس، ما همیشه از مقررات، و همچنین قوانین دولت های مختلف استقبال کرده ایم. کوینکس معتقد است که این تنها راه برای ارائه یک محیط سرمایه گذاری ایمن تر و با ثبات تر است.

  ۴. بسیاری از مردم ادعا می کنند که رمزارزها و صرافی ها یک تهدید جدی برای مشتری ها هستند. نظر شما در مورد نگرانی های رگولاتور در مورد محصولات کریپتو چیست؟ آیا فکر می کنید بیش از هر دلیل دیگری در سیستم مالی قدیمی دلایلی برای نگرانی در مورد این حوزه وجود دارد؟
  درست است که برخی از نهادهای نظارتی نگرانی های خود را اعلام کرده اند. به عنوان مثال، اگرچه SEC معامله ETF آتی بیت کوین را تایید کرد، اما همان درخواست را برای ETF بیت کوین رد کرد. چیزی که رگولاتور به آن توجه دارد بیت کوین نیست. در عوض، SEC مشکوک است که دارایی کریپتو ممکن است در معرض دستکاری قیمت توسط صرافی ها قرار گیرد، به همین دلیل است که در مورد ETF بیت کوین بسیار مراقب بوده است. با این حال، همانطور که بازار کریپتو گسترش می*یابد و به جریان اصلی تبدیل می*شود، صرافی*ها منظم*تر و سازگارتر خواهند شد. به عبارت دیگر، فضای زیادی برای کلاهبرداری هایی مانند دستکاری قیمت وجود نخواهد داشت و حقوق و منافع سرمایه گذاران بهتر محافظت می شود، به این معنی که نگرانی SEC در دراز مدت از بین خواهد رفت.
  به علاوه، صنعت کریپتو تنها بازاری نیست که در معرض دستکاری بازار است. به عنوان مثال، سیستم های مالی قدیمی نیز آسیب دیده اند. در طول حادثه GameStop در آغاز سال 2021، برای محافظت از صرافی ها، کارگزاران و معامله گران، کارگزاری های ایالات متحده مانند Robinhood معاملات سهام شامل GME را تعطیل کردند تا در دسترس سرمایه گذاران فردی قرار نگیرند. یک شوک بزرگتر این است که آنها همچنین سهام را بدون اجازه دارندگان فروخته بودند.
  اتفاقی که برای GameStop افتاد نشان می*دهد که وقتی با ضررهای عظیم روبرو می*شوند، صرافی*های معمولی نیز می*توانند خودسرانه قوانین را اجرا نکنند و ترید را در هر لحظه ممنوع کنند. در امور مالی متعارف، مؤسسات به احتمال زیاد به رتبه*بندی نزدیک می*شوند، که به منافع سرمایه*گذاران فردی آسیب می*زند. بنابراین، در مقایسه با همتایان خود در سیستم مالی قدیمی، ما معتقد نیستیم که رمزارزها تهدید بزرگتری برای سرمایه گذاران هستند. برعکس، سرمایه*گذاران متوجه خواهند شد که مبادلات رمزنگاری شفاف و منطبق بر قوانین، اطمینان*بخش*تر هستند.

  ۵. به نظر شما مانع اصلی برای تبدیل ارزهای دیجیتال و صرافی های رمزنگاری به جریان اصلی چیست؟
  کاربران جدید کریپتو ممکن است این صنعت را کمتر از آنچه در ابتدا انتظار داشتند در دسترس بیابند. برای شروع، در مقایسه با سهام و کالاهای انبوه، کریپتو شامل هزینه های یادگیری بالاتری هست. مدل های ارزش گذاری آنها نیز پیچیده تر از محصولات مالی معمولی است. برای مثال، جذب سرمایه*گذاران محافظه*کار به درک و مدیریت دارایی*هایی مانند پروژه*های متاورس، بسیار چالش برانگیز است. از این رو، آنها تمایل دارند یک رویکرد منفعل مانند ETF را برای سرمایه گذاری در کریپتوها انتخاب کنند، برخلاف معامله در صرافی ارز دیجیتال. چالش های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از مبتدیان هنگام تلاش برای استفاده از کیف پول های کریپتو با هزینه های یادگیری بالایی روبرو هستند.
  علاوه بر این، در روزهای اولیه، رسوایی*های کریپتوهای زیادی به دلیل رشد گسترده، اگر نگوییم آشفته، صنعت وجود داشت. به این ترتیب، برخی از سرمایه*گذاران نگران هستند که سرمایه*گذاری*های کریپتو ممکن است خطرات یا ضررهایی برای آنها به همراه داشته باشد. همچنین افرادی هستند که به دلیل موضع مبهم در مورد دارایی های رمزنگاری برخی تنظیم کننده ها در مورد سرمایه گذاری تردید دارند. با وجود این، ما بر این باوریم که رمزارزها در آینده به جریان اصلی تبدیل خواهند شد، زیرا راه حلی برای همه این مشکلات وجود خواهد داشت، زیرا رمزارزها بیشتر به رسمیت شناخته می شوند.

  ۶. در دو سال گذشته، سرمایه گذاران سنتی به سمت حوزه کریپتو هجوم آورده اند. بسیاری در مورد عدم شفافیت در مؤسسات مالی قدیمی ابراز نگرانی کرده اند. آیا فکر می*کنید این یکی از دلایلی است که مردم به سمت پلتفرم*های معاملاتی کریپتو و کریپتو کشیده می*شوند؟
  موسسات مالی سنتی معمولاً برای دستکاری بازار، صفوف خود را می*بندند . به همین دلیل است که موسسات مالی در سرتاسر جهان از دیدن سرمایه*گذاران خرده*فروش GameStop که خرس*های وال استریت را تحت فشار قرار می*دهند، شوکه شدند. شکایت این افراد از بازیکنان بازار است که همچنان ادامه دارد.
  فناوری بلاک چین و کریپتو به وب 3.0 دامن می زنند و بسیاری از DAO ها در Discord جمع می شوند. همانطور که Gen Z به ستون فقرات اینترنت تبدیل می شود، آنها از Web 2.0 که داده های آن توسط شرکت های بزرگ دستکاری می شود و از صنعت مالی سنتی تحت سلطه بازیگران نهادی ناراضی هستند. ارز دیجیتال رایگان، توزیع شده و کاربر محور و مبادلات آن به طور طبیعی این گروه را جذب می کند.

 2. کاربر مقابل از CoinEx-Official عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Clubhouse (01-13-2022)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •