اوج ذخایر ماینر ها


شرکت تحلیلی کریپتو کوآنت اعلام کرد ذخایر بیت کوین ماینرها در هفته جاری به بالاترین مقدار در سال ۲۰۲۱ رسیده است. این شرکت افزود بیش از ۱.۸۵ میلیون بیت کوین در اختیار ماینرها است و آنها قصد فروش ندارند. ماینرها در شرایطی به حفظ بیت کوین*ها روی آورده*اند که قیمت این ارز دیجیتال دچار روند نزولی شده و در ناحیه ۴۸,۳۰۰ دلار قرار گرفته است. این افت قیمت سایر ارزها را هم تحت تأثیر قرار داده و به کاهش بهای آنها منجر شده است.


انباشت بیت*کوین در مقادیر زیاد موجب شد که قیمت این رمزارز در ماه دسامبر کاهش داشته باشد. کاهش قیمت بیت*کوین بر دیگر ارزهای بازار مثل اتر (eth)، xrp، بایننس کوین (bnb) و غیره تاثیر داشت.


در حال حاضر عنوان می*شود که یکی از دلایل کاهش قیمت بیت*کوین، تلاش*های ناموفق این رمزارز برای باز پس گیری سطح ۵۰ هزار دلار است.


با وجود اینکه ذخایر بیت*کوین استخراج کنندگان در سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسیده است، تحلیلگران باز هم پیش*بینی می*کنند که نمی*توان دلیلی بر صعود قیمت این رمزارز عنوان کرد.


ذخایر ماینر btc شاخصی است که نشان می*دهد استخراج کنندگان چند سکه در کیف پول خود دارند. در واقع ماینرهایی که بیت*کوین*های استخراج شده را در کیف پول*های خود نگهداری می*کنند، قدرت این را دارند که میزان عرضه در بازار را کنترل کنند.


به عنوان یکی از قوانین اصلی بازارهای مالی، تقاضای بیشتر در کنار کمبود، موجب خواهد شد که قیمت افزایش پیدا کند، در این زمان ماینرها دست به کار شده و می*توانند بازار را تا حد زیادی کنترل کنند.