راه اندازی Nft ها توسط Xinhu


روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی xinhu (شین هوا ) چین اطلاعیه ای منتشر کرد که در این اطلاعیه نوشته شده بود که این خبرگزاری اولین سری از مجموعه های NFT خود را منتشر خواهد کرد که این اقدام، یک تجلیل از فناوری بلاک چین است که قبلاً توسط جمهوری خلق چین (PRC) کنار گذاشته شده بود. در یک اطلاعیه رسمی، شین هوا قصد دارد 10000 نسخه از 11 عکس گرفته شده توسط روزنامه نگاران در سال 2021 (1400) را منتشر کند.


با توجه به رویدادهای اخیر در دومین اقتصاد بزرگ جهان، گام به سوی NFT ها گیج کننده است. به دنبال یک سرکوب سراسری رمزارزها که استخراج بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) ممنوع شد، چین اخیرا NFT ها در متاورس(Metaverse) هدف قرار داد و پیشنهاد کرد که باید به شدت نظارت شوند. با وجود احساسات ضد رمزنگاری، غول*های فناوری تنسنت (Tencent) و هوآووی (Huawei) از دنبال کردن علائم تجاری در Metaverse دلسرد نشدند.


در جای دیگر، در اوایل دسامبر(آذر)، به عنوان بخشی از یک سرکوب گسترده تر ضد رمزنگاری، برخی از وب سایت ها در پکن، از جمله ChainNews، آفلاین شدند. رسانه*های رمزنگاری چینی در وب*سایت*های خود کم ظاهر شدند و در عوض بر روی جوامع رو به رشد در توئیتر و تلگرام تمرکز کردند.


البته ناگفته نماند که هنگ کنگ با فناوری بلاک چین یا مینت NFT غریبه نیست. در ژوئن سال جاری(خرداد)، فعالان طرفدار هنگ کنگ موفق شدند مقالات روزنامه حامی دموکراسی هنگ کنگ را روی بلاک چین آرشیو کنند. بیش از 4000 مقاله Apple Daily در ARWeave، یک پلتفرم ذخیره سازی بلاک چین محبوب که توسط آندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) پشتیبانی می شود، آپلود شد.


و در نهایت، انتشار NFT چین این سوال را مطرح می*کند که **آیا انتشار NFT توسط xinhu نشانه*ای برای پذیرش فناوری بلاک چین است؟
در زمان نگارش این مطلب، حامیان NFT چین در فعالیت های تجاری خود محدود هستند. NFT ها را نمی توان پس از خرید مجدداً فروخت، در حالی که تنها ارز موجود برای طرفداران NFT، پول ملی، رنمینبی(Renminbi) است. با توجه به این موضع ضد رمزنگاری سال 2021، شواهد بیشتری از حرکت چین به سمت فضای بلاک چین مورد نیاز است.