استخراج بیشتر بیت کوین توسط Hive


شرکت استخراج ارز دیجیتال هایو بلاکچین (Hive Blockchain) انتظار دارد برای سه ماهه مالی منتهی به 31 دسامبر(10 دی)، 6900 اتر (ETH) و 670 بیت کوین (BTC) استخراج کند که به ترتیب کاهش و افزایش نسبت به سه ماهه قبل(تابستان 1400) را نشان می دهد.
این شرکت ماینینگ کانادایی انتظار داشت که تولید اتر آن در سه ماهه بیش از 20 درصد کاهش یابد، در حالی که استخراج بیت کوین آن به میزان متوسط 2 درصد افزایش خواهد یافت.


این شرکت در اطلاعیه ای که در روز چهارشنبه منتشر شد به سهامدارانش گفت :
6280 اتر را از 1 اکتبر(9 مهر) تا 21 دسامبر(30 آذر) استخراج کرده است و در مسیر استخراج روزانه بیش از 65 ETH برای باقیمانده سال 2021 است. این میزان پیش بینی شده 6900 ETH، نشان دهنده یک کاهش بیش از 20 درصدی از 8688 ETH که شرکت از 1 جولای(10 تیر) تا 30 سپتامبر(8 مهر) استخراج کرده بود. با این حال، Hive انتظار دارد استخراج بیت کوین آن 2 درصد در این سه ماهه افزایش یابد، یعنی تقریباً از 656 BTC به 670 BTC.


همچنین HIVEگزارش داد: “این افزایش در بیت*کوین به دلیل سرمایه*گذاری*های اعلام*شده قبلی روی ماینرهای نسل جدید و گسترش امکانات استخراج بیت*کوین ما انجام شده است. این کاهش تولید اتر در سه ماهه جاری نسبت به سه ماهه قبل تا حدی با افزایش 45 درصدی میانگین قیمت اتر جبران خواهد شد و بیت کوین بالاتر استخراج شده در این سه ماهه با افزایش قیمت بیت کوین در سه ماهه بالای 35 درصد تقویت می شود.”


شرکت ماینینگ کریپتو کانادا، کند شدن استخراج ETH را به دلیل افزایش میانگین دشواری بیش از 16 درصد در سه ماهه جاری، از جمله اوج گرفتن آن در 7 دسامبر(16 آذر) با ورود پروژه های بیشتر به اکوسیستم، نسبت داد. با این حال، Hive همچنین گفت که قیمت “قوی” ETH به شرکت کمک کرده است تا از عملیات استخراج با افزایش دشواری پشتیبانی کند. بر اساس داده*های Cointelegraph Markets Pro، قیمت اتریوم از 30 سپتامبر، بیش از 50 درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم تاریخی بیش از 4800 دلار در ماه نوامبر(آبان) رسید.


این شرکت ماینینگ اینگونه گفت : HIVE دارای موجودی کوین کافی از اتر و بیت کوین است و استراتژی مستمری برای ایجاد موجودی ما تا تقویم 2022 (1401-1400) را دارد. ما دیگر کوین نمی فروشیم، بلکه آنها را در طول سال جدید بانکی می کنیم.»


شرکت HIVE که توسط بسیاری به دلیل تلاش برای استخراج با تمرکز بر انرژی سبز شناخته شده است، دارای امکاناتی در کانادا، سوئد و ایسلند است. در ماه ژوئن، این شرکت اعلام کرد که مجوز عرضه سهام در بورس نزدک را دریافت کرده است. در زمان انتشار، سهام با قیمت 2.87 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته بیش از 2 درصد رشد داشته است.