ترا دومین پلتفرم دیفای!


از ماه آگوست (مرداد)، رمزارز Terra (LUNA) صعودی بوده و از حدود 5 دلار به 80 دلار رسیده است. حتی زمانی که ماه گذشته بازار نزولی بوده است، رمزارز لونا صعودی باقی مانده است. کارکرد شبکه ترا به این صورت است که به استیبل کوین*هایی که در برابر ارزهای فیات مانند کوین UST متصل شده*اند، کمک می*کند تا ثبات قیمت را حفظ کنند.
این روند صعودی باعث شد تا ترا به دومین پلتفرم بزرگ DeFi تبدیل شود


طبق داده*های ارائه شده توسط Defi Llama، ترا (Terra) به دومین پلتفرم بزرگ قراردادهای هوشمند براساس ارزش کل قفل شده (TVL) تبدیل شده است.
با رسیدن TVL آن به ۱۶/۶ میلیارد دلار، اکنون از بایننس اسمارت چین (BSC) نیز پیشی گرفته است.


در حالی که بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در رکود به سر می برد، LUNA، توکن اصلی شبکه ترا، طی هفته گذشته ۲۲ درصد رشد یافته است.


این ارز با ارزش بازار بیش از ۲۷ میلیارد دلار، نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار باقی مانده است.


پذیرش انبوه توکن ها یکی از دلایلی است که چگونه شبکه لونا از سقوط بازار در اوایل این ماه در امان مانده است. سایر آلتکوین ها بیش از یک ماه است که دچار روند نزولی شده اند.


جامعه ترا پیشنهاد سوزاندن حدود 4 تا 5 میلیارد دلار سکه لونا را ارائه کرده است. با این حال، این بستگی به قیمت دارد که یک عامل قوی در روند صعودی به حساب می آید. همچنین، تقاضای بالاتر برای استیبل کوین*های UST نرخ سوزاندن سریع*تر توکن*های لونا را تضمین کرد و تقاضا برای سکه*های لونا را بالا نگه داشته است.