استخر viabtc :
اتریوم 2 و تاثیر آن بر ماینرها


با رشد سریع صرافی و سواپ های dex مانند Uniswap، فضای بلاک در اتریوم به طور چشم گیری کم شده است. در سال*های اخیر، افزایش تقاضای زنجیره*ای منجر به افزایش هزینه*های تراکنش در اتریوم شده است. برای مقابله با چالش*هایی مانند تراکم شبکه، افزایش فی تراکنش ها و مقیاس*پذیری ضعیف، انجمن اتریوم به*طور رسمی ارتقای اتریوم 2 (به*اختصار Eth2) را در 1 دسامبر 2020 راه*اندازی کرد. این شبکه قصد دارد از طریق چندین مرحله به اتریوم 2 منتقل شود، از جمله زنجیره beacon shard chain، قراردادهای هوشمند و ...


در حال حاضر، ارتقای اتریوم 2 در مرحله زنجیره beacon باقی می*ماند، جایی که هر کسی می*تواند تعداد 32 اتریوم را به اشتراک بگذارد و یک گره را اجرا کند تا بخشی از سهام استخراج اتریوم 2 مبتنی بر pos را داشته باشد. بر اساس لانچپد اتریوم 2، در 260000 اعتبار سنجی بیش از 8.93 میلیون اتریوم در زنجیره beacon به اشتراک گذاشته اند و با توجه به این ارقام آن ها زنجیره beacon را ایمن و پایدار نگه می دارند و علاوه بر آن می توانند از APY 5.2% سود بهرمند شوند.


برای ماینرها، تغییر اتریوم از PoW به PoS به معنای کاهش تدریجی پاداش ماینینگ است، تا جایی که دیگر نمی*توانند از ماینرها یا ریگ ها سود ببرند. با این حال، هنوز دو سال یا حتی بیشتر طول می کشد تا اتریوم به طور کامل به PoS منتقل شود پس در حال حاظر برای سود دهی ماینر ها یا ریگ ها نگرانی وجود ندارد!