بالاترین مقدار هش ریت بیت کوین


هش ریت شبکه بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد. اکنون هش*ریت بلاک چین Bitcoin در بالاترین مقدار تاریخ خود قرار گرفته است تا شبکه بلاکچین اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال امن*تر از همیشه باشد.


⚪️ هش ریت شبکه بیت کوین در واقع توان محاسباتی شبکه بلاک چین این رمز ارز را اندازه*گیری می*کند. برای حفظ یکپارچگی یک شبکه غیرمتمرکز باید محاسبات پیچیده ریاضی با سرعت انجام شود و زمان محاسبات در آن کوتاه*تر شود. از آنجا که شبکه بلاکچین Bitcoin از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار استفاده می*کند، تراکنش*های تایید شده در یک بلوک ذخیره شده و توسط یک تابع هش، هش*گذاری شده و به زنجیره بلوکی اضافه می*شود.


طبق داده*های بلاک چین دات*کام (Blockchain*.*com)، روز ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱، برای نخستین بار در تاریخ بیت کوین، این شاخص از سطح ۱۸۱ اگزاهش بر ثانیه فراتر رفت و هش ریت شبکه بیت کوین توانست سطح ۱۹۰ اگزاهش بر ثانیه را هم لمس کند.
همزمان با ریزش تاریخی بازار ارزهای دیجیتال در ماه مارس هش ریت شبکه بیت کوین نیز روندی کاهشی داشت و به مقادیر ۹۵ و حتی ۹۱ اگزاهش بر ثانیه رسید. اما اکنون پس از گدشت ۸ ماه، هش ریت رکورد جدیدی را ثبت کرده است.