غوطه ور کردن ماینرها برای خنک سازی


شرکت cleanspark ، یک شرکت استخراج بیت کوین با تمرکز بر پایداری، اعلام کرده است که یک ابتکار عمل 20 مگاواتی را در مرکز استخراج بیت کوین Norcross خود آغاز خواهد کرد، جایی که ماینرها از طریق غوطه وری خنک می شوند. این شرکت میزبان بیش از 5900 ماینر در این تاسیسات خواهد بود که در مخازن یک مایع زیست تخریب پذیر غوطه ور خواهند شد. Cleanspark بیان می کند که این به آنها کمک می کند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و هش ریت بدست آمده از ماینرها را افزایش دهند.


این شرکت سیستم های خنک کننده غوطه وری را در مزرعه 20 مگاواتی Norcross خود در جورجیا پیاده سازی خواهد کرد.
همچنین اینگونه گفت که انتظار دارد این حرکت منجر به افزایش 20 درصدی راندمان استخراج شود.
این شرکت تقریباً 6000 ماینر را سازماندهی خواهد کرد که در 180 مخزن مایع توزیع شده در کل تأسیسات استخراج غوطه ور خواهند شد. Cleanspark برای نصب مخازن مورد نیاز برای این کار نیازی به مقاوم سازی چیزی ندارد، مزیتی که خنک کننده غوطه وری ارائه می دهد. هر مخزن 33 ماینر Antminer S19j Pro را در خود جای خواهد داد.


این سیستم با استاندارد فعلی در صنعت استخراج بیت کوین، خنک کننده هوا متفاوت است و نتایج امیدوارکننده ای در افزایش تولید و در عین حال کاهش هزینه ها نشان داده است.


⭕️ در حالی که خنک*سازی مایع در صنعت استخراج موضوع جدیدی نیست، با توجه به اینکه برخی از استخراج کنندگان کوچک موفق به ساخت سیستم*های استخراج غوطه*وری خود شده*اند، اخیراً پیاده*سازی این راه*حل در عملیات استخراج در مقیاس بزرگ*تر توجیه پذیر شده است. این مربوط به مزایایی است که این شرکت ها اکنون می توانند با پیاده سازی این فناوری جدید در مراکز داده موجود به دست آورند.


⚪️ اخیرازک برادفورد، مدیرعامل Cleanspark در یک مصاحبه اینگونه اظهار داشت که :


“ما دائماً به دنبال راه*هایی هستیم تا عملیات خود را پایدارتر و سازنده*تر کنیم و در عین حال به حداکثر کارایی دست یابیم. استقرار یک فناوری خنک کننده سازگار با محیط زیست که همچنین باعث افزایش اقتصادی بودن عملیات استخراج بیت کوین ما می شود، یک انتخاب واضح برای ما بود”


این شرکت مرکز داده نورفولک را در ماه آگوست(مرداد) خریداری کرد و امیدوار بود که این طرح قبل از پایان سال ساخته شود. این تنها پروژه ای نیست که شرکت های بزرگ استخراج اخیراً با استفاده از خنک کننده غوطه وری اعلام کرده اند. Riot Blockchain، یک شرکت استخراج لیست شده در نزدک، اخیراً اعلام کرد که نیمی از ظرفیت تأسیسات جدید خود در تگزاس را با خنک*سازی غوطه*وری خنک می*کند و 46 هزار ماینر در این عملیات مشارکت دارند.