قطع برق ماینر ها در ایسلند


شرکت ملی برق ایسلند Landsvirkjun میزان برقی را که برای برخی از صنایع از جمله کارخانه های ذوب آلومینیوم و استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) تامین می کند، کاهش داده است.
این شرکت روز سه شنبه گفت که سطح پایین مخزن آبی، نقص در یک نیروگاه و تأخیر در دریافت برق از یک تولیدکننده خارجی منجر به کاهش شدید شد که بلافاصله اعمال شد. علاوه بر کارخانه های تغذیه ماهی، این کاهش ها برای مشتریان بزرگ در قراردادهای کوتاه مدت قابل کاهش نیز اعمال می شود. Tinna Traustadottir، معاون اجرایی فروش و خدمات مشتریان در Landsvirkjun، گفت که تقاضای رکورد نیز نقشی داشته است.


فعالیت های استخراج به دلیل فراوانی انرژی زمین گرمایی که برای ایجاد یک منبع ارزان و فراوان از انرژی های تجدیدپذیر برداشت می شود، مدت هاست که جذب این کشور شده است. به گفته Landsvirkjun،از 7 دسامبر(16 آذر)برای یک دوره زمانی نامعلوم، هرگونه درخواست جدید برای برق از عملیات معدن رد خواهد شد.
فن آوری های بلاک چین Hive، Genesis Mining و Bitfury Holding سه شرکت اصلی استخراج بیت کوین هستند که در ایسلند تاسیساتی افتتاح کرده اند.


همچنین شایان ذکر است که به دلیل فراوانی انرژی*های پاک از جمله زمین گرمایی در کشور ایسلند پیش از این استخراج کنندگان زیادی جذب این کشور شده بودند اما طبق اعلام سازمان ذکر شده از تاریخ 7 دسامبر تا زمان نامعلومی هرگونه درخواست جدیدی از سمت استخراج کنندگان جدید مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.