جفت ارز ETH/BTC به بالاترین سطح خود رسید!


بیت کوین ، رمزارزی که به واسطه تب و تاب صنعت توکن های غیر مثلی و میم کوین ها ، کم اهمیت جلوه داده شده است ، هم اکنون در مسیر واگذاری جایگاه بهترین رمزارز جهان به رقیب اصلی خود، اتریوم، است.


جفت ارز ETH/BTC پس از شکستن موفقیت آمیز مقاومت اصلی در 0.077 BTC به بالاترین سطح خود از ماه می 2018 رسیده است.


������ به رغم اینکه جفت ارز ETH/BTC از میزان فعلی خود باید دوبرابر افزایش یابد تا اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد، چنین سناریویی با توجه به عملکر فعلی اتریوم، دور از انتظار نیست.


با توجه به اینکه سناریوی صعودی بیت کوین عمدتاً به دلیل کارکرد ذخیره ارزش آن اعتبار دارد ، بازده بسیار بالای سایر دارایی ها می تواند “طلای دیجیتال” را تحت فشار قرار دهد. از سوی دیگر، اتریوم به عنوان مرکز اصلی توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز و سازندگانNFT ها واقع شده است.


������ به دنبال صعود بیت کوین درابتدای سال جاری ، تسلا به دلیل نگرانی های زیست محیطی در ماه اردیبهشت (May) پذیرش این رمزارز به عنوان شیوه پرداخت را متوقف کرد و روند صعودی بیت کوین متوقف شد. نگرانی ها از اثرات نامطلوب روش استخراج اثبات کار (PoW) منجر به چنین اقدامی می شود. ماه گذشته، مقامات سوئدی از اقدام برای ممنوعیت استخراج بیت کوین در سراسر اتحادیه اروپا به دلیل ردپای کربن آن حمایت کردند.
������ قاتلان اتریوم


گفتنی است که اتریوم نیز دارای رقبای سرسختی است که آنرا ملزم به رفع مشکلات خود می کند. سو ژو(Su Zhu)، یکی از بنیانگذاران موسسه سرمایه*گذاری تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) مستقر در سنگاپور، به دلیل کارمزد بالای بلاک چین، رمزارز اولانچ (AVX) را به اتریوم ترجیح داد.


باینس کوین، سولانا، کاردانو، پولکادات و در نهایت اولانچ در راستای پیشی گرفتن از قرارداد هوشمند اتریوم با هم رقابت می کنند.