استقبال بینظیر از رمز ارز ملی نیجریه
این رمز ارز حدود سه هفته ی پیش عرضه شد و در این زمان مورد توجه حدود نیم میلیون کاربر قرار گرفت
بانک مرکزی این کشور همچنان با رمزارز ها مخالفت می کند اما این امر ، مردم نیجریه را از استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان محافظی در برابر کنترل ارزش پول و نرخ تورم ، باز نمی دارد. بر اساس نظرسنجی Statista، تقاضا در این عرصه به حدی زیاد است که افراد در این کشور غرب آفریقا ،بالاترین نسبت سرانه دارایی دیجیتال را در جهان به خود اختصاص داده اند.
بنا به اعلام Osita Nwanisobi، سخنگوی یک موسسه مالی مستقر در ابوجا، میزان پذیرش رمزارز بانک مرکزی نیجریه که eNaira نام دارد ، “عالی بوده است”.
وی همچنین افزود که بالغ بر 488,000 نفر، کیف پول این رمزارز را دانلود کرده اند که ترکنش های رمزارز eNaira را انجام دهند. علاوه بر آن ، حدود 78,000 تاجر از بالغ بر 160 کشور برای دریافت این کیف پول ثبت نام کرده اند.
همچنین او اظهار کرد که حدود 62 میلیون نایرا (150000 دلار) از این رمزارز از زمان معرفی آن ،معامله شده است. همچنین گفتنی است که مردم این کشور از سال 2017(1396) تا پایان سال گذشته، 60215 بیت کوین معامله کرده اند که ارزشی معادل 3.9 میلیارد دلار، بر حسب نرخ متوسط امروز بزرگترین رمزارز بازار ، شامل می شود. طبق گزارش Chainalysis، این کشور همچنین بیشترین نسبت کاربران حقیقی را دراختیار دارد که تراکنش های آنها زیر 10,000 دلار است.