ViaBTC | چرا من سود معدن کمتری نسبت به دیگران دریافت می کنم؟ مقدمه ای برای ماینینگ با همدیگر یا ادغام شده


دو تعریف از استخراج با هم وجود دارد:
1⃣اولین مورد استخراج استخر است ، یعنی همکاری با شرکت های معدنی. با افزایش سختی استخراج ، قیمت آستانه استخراج و ماینر ها بالاتر می رود. هنگامی که معدنچیان نمی توانند یک ماینر خریداری کنند ، می توانند به همراه یک شرکت ماینینگ با سابقه استخراج کنند.


2⃣نوع دوم استخراج با هم به عنوان استخراج ادغام شده شناخته می شود ، یعنی اتصال یک یا چند توکن کم بازده به یک توکن پر بازده برای استخراج از طریق همان قدرت هشینگ. استخراج متداول ادغام شده شامل LTC+DOGE ، BCH+SYS و غیره است


میخواهیم به استخراج ادغام شده بپردازیم:
استخراج ادغام شده ابتدا برای BTC اعمال شد. در سال 2011 ، مشوق های NMC برای استخراج BTC ارائه شد. در حال حاضر ، علاوه بر NMC ، بسیاری از توکن ها به BTC وصل شده اند و SYS ، EMC و ELA را پوشش می دهند تا فقط رایج ترین آنها را نام ببرند..
بر اساس داده های CoinMarketCap ، از نظر ارزش بازار ، هیچ یک از این توکن های کم بازده در 300 مورد برتر قرار نمی گیرند. SYS ، بالاترین ارزش در بین آنها ، رتبه 315 را دارد. فقط توکن هایی با نقدینگی ضعیف و نرخ گردش مالی پایین مایلند که خود را به توکن های پربازده وصل کنند ، به جز DOGE ، که به لطف ایلان ماسک به طور غیرمنتظره افزایش یافت..
پیوند با توکن های اصلی نیز بسیار سخت است. برای شروع ، دو نشانه باید الگوریتم یکسانی داشته باشند. علاوه بر این ، جامعه همچنین باید در مورد پیوند با یک توکن با بازده بالا رای دهد. به عنوان مثال ، اگرچه DOGE و LTC هر دو بر اساس الگوریتم Scrypt هستند ، اما قدرت هشینگ اولی تنها 1/15 مورد دوم بود. با پیشنهاد چارلز لی ، بنیانگذار LTC ، استخراج معادن LTC+ DOGE پس از بحث های داغ در نهایت توسط جامعه DOGE تصویب شد..
در حال حاضر ، تقریباً همه استخرهای پیشرو استخراج ادغام شده را آغاز کرده اند. به عنوان مثال ، ViaBTC اکنون از استخراج ادغام شده BTC ، BCH و LTC پشتیبانی می کند.
استخراج ادغام شده علاوه بر افزایش قدرت هش توکن های کمتر شناخته شده ، اعتبار این توکن ها را نیز افزایش می دهد. از طریق استخراج ادغام شده ، توکن ها به سرعت فعالتر و مشهورتر می شوند. در مورد توکن های کم بازده ، استخراج ادغام شده 51 درصد حملات را گران تر می کند ، که امنیت زنجیره ای را تا حدودی تضمین می کند. البته ، برای مشارکت در استخراج معادن ، رای گیری در جامعه ضروری است. علاوه بر این ، پس از تأیید استخراج ادغام ، به ارتقاء فنی نیز نیاز است.
برای استخراج کنندگان ، استخراج معادن درآمد اضافی را به همراه دارد ، در حالی که نرخ هش ثابت می ماند.در دراز مدت ، درآمد ناچیز از این توکن ها می تواند درآمد اضافی بزرگی را برای ماینرها به همراه داشته باشد.