در سال 2020 ، صرافی کریپتو آمریکا Kraken به کاربران هشدار داد که کلاهبرداران وانمود می کنند که کارکنان Kraken هستند و کاربران Kraken را به نام "همکاری پروژه" کلاهبرداری می کنند. کراکن همچنین گفت که کلاهبرداری در جامعه کریپتو پیچیده تر شده است ، زیرا کلاهبرداران از طریق نام های دامنه ای به ظاهر قانونی به کاربران ایمیل های جعلی ارسال می کنند. این تکنیک Punycode نام دارد که سعی می کند با جایگزینی یک یا چند کاراکتر در URL با کاراکترهای مشابه از یک اسکریپت کاراکتر دیگر ، کاربران را فریب دهد.
به عنوان یکی از اصلی ترین کلاهبرداری های سایبری ، حملات فیشینگ اغلب از طریق ایمیل ، پیام های متنی ، رسانه های اجتماعی ، تبلیغات URL و غیره انجام می شود. هکرها همه چیز را امتحان می کنند تا خود را به عنوان کارکنان صرافی برای سرقت اطلاعات حساس کاربر ، مانند رمزهای ورود به سیستم ، Google Authenticator کدها و غیره
کلاهبرداری سایبری و حملات فیشینگ در حال افزایش است. بر اساس گزارش PhishLabs ، یک شرکت اطلاعات سایبری تهدیدات سایبری ، حملات فیشینگ علیه کاربران صرافی های کریپتو در 6 ماهه اول سال 2021 بیست و دو درصد افزایش یافته است.

کوینکس تلاش می کند تا خدمات امن ، راحت و پایدار خدمات معاملات کریپتو را با تمرکز بر امنیت ارائه دهد. علیرغم تلاش های صرافی برای حفظ امنیت حساب ، کاربران باید بیشتر از تقلب های سایبری آگاه باشند و خطرات احتمالی امنیتی را به حداقل برسانند. با این اوصاف ، چگونه کاربران می توانند از خود در برابر فیشینگ محافظت کرده و حساب های خود را ایمن تر کنند؟ اجازه دهید هشت مرحله زیر را برای محافظت بهتر از حساب شما طی کنیم.

1. مطمئن شوید که از وب سایت و برنامه رسمی CoinEx استفاده می کنیدطبق داده های مربوطه ، 47.5 درصد از حملات فیشینگ شناسایی شده از تکنیک های جعل هویت نام تجاری استفاده می کنند. با این کار ، هکرها مشتریان را با پیام های گمراه کننده ای که باعث می شود روی لینک های مخرب کلیک کرده و رمزارزهای خود را منتقل کنند ، اشتباه می گیرند.
دومین و رایج ترین حمله فیشینگ ویرایش سورس کدهای یک صفحه وب و افزودن پیوندهای جعلی به آن است. به گفته PhishLabs ، بیش از 39 درصد حملات از کپی سورس کدها ناشی می شود.
بنابراین ، کاربران باید مطمئن شوند که در وب سایت رسمی CoinEx و APP معامله می کنند (وب سایت رسمی: https:// www.coinex com/)
2.ثبتنام حساب های CoinEx با ایمیل های ایمن و جدیدایمیل یک اعتبار مهم کاربر است. تا حدی ، ثبت نام یک حساب CoinEx با آدرس ایمیل جدید (که در وب سایت های دیگر ثبت نشده است) می تواند به دلیل نشت ایمیل از پر کردن اعتبار جلوگیری کند. سرقت اطلاعات اعتباری نوعی حمله سایبری است که در آن اطلاعات حساب سرقت شده ، معمولاً شامل لیست نام کاربری و/یا آدرس ایمیل و گذرواژه های مربوطه (معمولاً از طریق نشت داده ها) ، برای دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری از طریق مقیاس بزرگتر استفاده می شود. درخواست های ورود علیه یک برنامه وب
برای جلوگیری از دست رفتن اعتبار ، کاربران باید آدرس ایمیل مورد استفاده برای ثبت نام را پیگیری کنند و مهمتر از همه ، تنظیمات امنیتی ایمیل را به طور منظم بررسی کنند.

3.پسوردهای امن ایجاد کنید و پسوردهای خود را به طور مرتب تغییر دهید
کاربران باید یک رمز عبور پیچیده با سطح امنیت بالا برای حساب های CoinEx خود ایجاد کرده و تغییرات منظم را انجام دهند. از این نظر ، پسورد منیجرها مانند LastPass یا KeepPass می توانند به شما در مدیریت راحت گذرواژه ها کمک کنند.
4. فعال کردن 2FA
کد 2FA (احراز هویت 2 عاملی) یک روش احراز هویت رمز عبور امن است که در آن کاربر هنگام ورود به سیستم باید علاوه بر رمز عبور ، کد احراز هویت ثانویه را نیز وارد کند. 2FA در حال حاضر در CoinEx تأیید SMS و Google Authenticator را پوشش می دهد. CoinEx توصیه می کند که عملکردهای 2FA را برای افزایش حفاظت از امنیت فعال کنید.


5. روی لینک های منابع ناشناخته یا پیوست های مشکوک ایمیل کلیک نکنید
هکرها معمولاً اطلاعات حساب را از طریق لینک های مخرب یا پیوست های حاوی ویروس سرقت می کنند. اگر اطلاعاتی را از منابع ناشناخته دریافت کرده اید ، لطفاً مراقب باشید و قبل از تأیید اینکه اطلاعات از CoinEx است ، روی هر لینک یا پیوست کلیک نکنید.

6. تلفن ها و سیستم های خود را ایمن تر کنیدبا فعال کردن حفاظت از رمز عبور یا حفاظت بیومتریک در تلفن ها و رایانه ها می توان از نقض داده ها به دلیل از دست دادن دستگاه ها جلوگیری کرد. در حالی که نصب نرم افزار آنتی ویروس ترجیح داده می شود ، کاربران نباید هیچ نرم افزاری را از منابع ناشناخته بارگیری کنند تا از حملات ویروسی جلوگیری شود. علاوه بر این ، قبل از اتصال دستگاه خود به شبکه های عمومی ، همیشه باید ابتدا شبکه های مورد اعتماد را در نظر بگیرید.
7. اطلاعات حساب خود را بدون هیچگونه افشاگری پیگیری کنیدبه خاطر داشته باشید: CoinEx هرگز از شما گذرواژه ، کدهای احراز هویت یا سایر اطلاعات حساب را نخواهد پرسید ، بنابراین لطفاً اطلاعات حساب خود را پیگیری کرده و آن را در اختیار هیچکس قرار ندهید. تمام اطلاعات CoinEx منوط به اطلاعیه های رسمی است. اگر حساب شما غیر عادی است ، لطفاً در اسرع وقت با CoinEx تماس بگیرید.
8. برای افزایش امنیت حساب ، یک کد ضد فیشینگ تنظیم کنیدکد ضد فیشینگ یک ویژگی امنیتی است که توسط CoinEx ارائه شده است و به کاربران اجازه می دهد برای تقویت امنیت حساب ، یک کد شخصی ضد فیشینگ به حساب خود اضافه کنند. پس از فعال شدن کد ضد فیشینگ ، محتوای ایمیل ارسال شده توسط CoinEx حاوی کد ضد فیشینگ است که شما تعیین کرده اید ، که می تواند تشخیص دهد آیا ایمیل دریافتی از وب سایت رسمی CoinEx برای جلوگیری از کلاهبرداری فیشینگ است یا خیر.
چگونه می توان کد ضد فیشینگ را تنظیم کرد؟
1.8 وارد حساب خود شوید ، از منوی [حساب] روی [تنظیمات حساب] کلیک کنید ؛


2.8 پس از ورود به صفحه تنظیمات حساب ، روی [تنظیمات] در سمت راست و گزینه ی Anti-phishing کلیک کنید.

3.8 روی [ارسال کد] کلیک کنید و [کد تأیید ایمیل] ارسال شده به ایمیل ثبت شده خود را وارد کنید ، سپس [بعدی] را برای تکمیل تنظیمات کلیک کنید. توجه: لطفاً یک کد ضد فیشینگ ایجاد کنید که می توانید به راحتی آن را شناسایی کنید.


4.8 پس از تنظیمات موفقیت آمیز ، ایمیل های ارسال شده توسط CoinEx حاوی کد ضد فیشینگ شما است که می تواند مشخص کند آیا ایمیل دریافتی از وب سایت رسمی CoinEx است یا خیر. توجه: لطفاً کد ضد فیشینگ خود را از جمله خدمات مشتریان CoinEx به هیچکس فاش نکنید.