ViaBTC


کشورهای آفریقایی عملکرد غیر منتظره ای را در زمینه رمز ارزها نشان می دهند...������������


اکثر مردم آفریقا را با برچسب هایی مانند فقر ، قحطی و توسعه نیافتگی مرتبط می دانند. متعجب خواهید شد اگر بدانید که در مورد ارزهای دیجیتال ، آفریقا از اکثر کشورها ، از جمله اقتصادهای پیشرفته تر ، جلوتر است. بر اساس گزارش Chainalysis ، یک شرکت متخصص در تجزیه و تحلیل دیجیتال ، از سال 2020 ، بازار رمزنگاری آفریقا افزایش یافته است. این منطقه 7 درصد از کل معاملات رمزنگاری خرده فروشی را انجام داده است که بالاتر از میانگین جهانی است. (5 درصد)!


گزارش Chainalysis همچنین نشان داد: در طول 12 ماه بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 ، بازار رمزارزهای آفریقایی 105.6 میلیارد دلار ارزدیجیتال جذب کرد که نسبت به سال گذشته 12 برابر افزایش یافته است. با توجه به این اعداد ، می توان گفت که این کوچکترین اقتصاد رمزنگاری علاقه زیادی به رمزارزها دارد. علاوه بر این ، میزان پذیرش ارز دیجیتال در آفریقا نیز به شدت در حال افزایش است. از بین 20 کشور برتر رتبه بندی شده توسط کریپتو ، پنج کشور آفریقایی هستند: کنیا (رتبه 5) نیجریه (رتبه 6) توگو (رتبه9 ) آفریقای جنوبی (رتبه 16) و تانزانیا (رتبه 19).


دو دلیل برای پذیرفتن رتبه بالای ارزدیجیتال در کشور های آفریقایی وجود دارد:


⭕️اولین دلیل به خاطر افزایش شدید تورم داخلی است .


⭕️ دومین دلیل قدیمی بودن بخش مالی در آفریقا و همچنین درصد بالای خدمات آن است.


اکثر شهروندان آفریقا حساب های بانکی ندارند و آن ها ترجیح میدهند از ارز های دیجیتال به جای تراکنش های بانکی استفاده کنند


در سراسر قاره افریقا پذیرش کریپتو به یک روند غیر قابل توقف تبدیل شده است به عنوان مثال 32 درصد از مردم نیجریه از ارز های دیجیتال استفاده میکنند در سال 2017 دولت این کشور نگهداری و تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و قوانین سرسختی برای آن نهاد. سرانجام در 26 فوریه معاون رئیس جمهور نیجریه در سخنرانی خود اعلام کرد به جای منع استفاده از ارز های دیجیتال باید به فکر راهکار هایی برای قانون کردن این شبکه و صنعت باشیم که تنها راه برای رشد اقتصاد و نوآوری میباشد
در واقع نمیتوان جلوی احساسات بازار را گرفت و باید اقدامات ادغام یک سیستم سنتی دولتی را با ارز های دیجیتال فراهم اورد که منجر به رونق بیشتر بازار مالی میشود.