ویتالیک بوترین می گوید هیچگاه برنامه توسعه طولانی مدتی برای Ethereum نداشته است

سازنده Ethereum، ویتالیک بوترین در مصاحبه ای که با او شده اعلام کرد که هرگز برنامه های طولانی مدتی برای توسعه این شبکه نداشته است. و در عوض یک برنامه تاکتیکی با هدف میانه را برای کوتاه مدت در پیش گرفته است. و این روش از توسعه و پیشرفت پروژه موفقیت آمیز جلوگیری نکرده است.

گفته می شود که برنامه ریزی طولانی مدت برای پروژه های ارز دیجیتال چندان ضروری نیست. بازار دائما در حال رشد است در حالیکه موقعیت ها تغییر می کنند. در چنین شرایطی نمی توان با یک برنامه ثابت و مشخص پیش رفت زیرا ممکن است بر روی پروژه تاثیر منفی داشته باشد.

بوترین می گوید: Ethereum پیشرفت چشم گیری داشته است. و خودش باعث این پیشرفت است. من دقیقا نمی دانم که در چند سال آینده برای Ethereum چه اتفاقی رخ میدهد و هیچ برنامه ای برای سه ماه آینده ندارم. در واقع این شبکه بدون مشارکت سازنده اش رشد کرده است. افرادی زیادی در حال کار با Ethereum هستند و طرح های جدیدی را ایجاد کرده اند.

کاربران باعث پیشرفت می شوند در حالیکه جامعه در مورد اجرای آنها تصمیم می گیرد. علیرغم کمبود طرح های طولانی مدت می توان دید که این پروژه موفقیت آمیز بوده است. بوترین و کاربران هر دو به توسعه آن ادامه خواهند داد.

منبع