با محبوبیت حوزه NFT و افول حوزه دیفای به گونه ای پیش رفته است که تقاضای صنعت برای نوسانات کمتر و کاهش هزینه های انتقال، افزایش گیم های بر بستر بلاکچین را رونق بخشیده و حوزه ” گیم فای ” باعث رشد سریع تر NFTها شده است اخیرا هم صنعت NFTها نه تنها به عنوان جدید فناوری در صنعت رمزنگاری شده به رسمیت شناخته شده بلکه پا را فراتر و و در ورزش، هنر و بازی ها ورود کرده و موجب بهبود بخش ” گیم فای ” شده است.


موفقیت گیم فای به لطف عملکرد موثر زنجیره های دولتی​

موفقیت گیم فای به لطف عملکرد موثر زنجیره های دولتی باعث شده تا بازی های اولیه بلاکچینی عمدتا بر روی شبکه اتریوم قرار گیرند. با این حال، داده های بازی های پر حجم و تراکنش های آن ها به راحتی می تواند باعث محدودیت شبکه و نیز هزينه های معاملات اضافی شود که هر دو به شدت تجربه کاربر را تحت تاثیر قرار می دهند همچنین مسائل و مشکلات برای ارتقا بازی ها در سطح بلاکچین دشوار می کند.

خوشبختانه، راه حل لایه ۲ و بسیاری از زنجیرهای اجتماعی – عملکردی، به عنوان معماری اساسی برای پشتیبانی از توسعه گیم فای پدیدار شده اند کریپتوکارنسیبه دنبال سناریوهای کاربردی مناسب در پاسخ به تقاضای عمومی بوده است.

صنعت بازی و صنایع دستی به دنبال پاسخی مناسب در فضای ارزهای رمزنگاری شده اند و به دلیل علاقه بسیاری از کاربران به احتمال زیاد با غول های بزرگ صنعت بازی مانند ” اکتیویژن بلیزارد” و ” ای ای مارج” مذاکره کنند و بازی هایی بر بستر بلاکچین به عموم ارائه کنند.

بر اساس اطلاعات در دسترس و در ۳۰ روز گذشته، شرکت “اکسیس اینفینیتی” به عنوان یک پیشرو در زمینه بازی های بلاکچینی بر بستر اتریوم به نام ” ا ایکس اس” توانست بیش از ۲۲۰ میلیون دلار کسب درآمد کند و خودش را به عنوان بزرگ ترین کمپانی که از نظر منابع درآمدی برای همه ی پروتکل های دیفای و بلاک چین از جمله اتریم تبدیل کند.

“گیم فای” یک بازار جدید در دل NFT است​

برخلاف مفهوم دیفای که سال گذشته تمامی جهان را فرا گرفت. گیم فای هم ترکیبی از دیفای و NFT می باشد. به عبارت ساده تر یعنی گیم فای مخفف گیم فایننس یا همان بازی مالی می باشد که به معنی بازی های شبکه ای (زنجیره ای) است که با تامین مالی غیر متمرکز و توابع NFT به عنوان آیتم های بازی استفاده می شود. با محبوبیت این بازی NFTها اوج خواهند گرفت و باعث توسعه روز افزون در صنعت کریپتو کارنسی خواهند شد.

طبق آمار ارائه شده از سوی دی اپ رادار ” تا پایان مارس ۲۰۲۱ بیش از ۵۰هزار کیف پول فعال با قراردادهای هوشمند مرتبط به بازی های بلاکچینی وجود داشت. و این رقم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به ۳۶۰ هزار کیف پول خواهد رسید که رشد ۶۰۰% رو تجربه کرد و در حال حاضر، حدود ۳۷۰هزار کیف پول هر روز در بازی های بلاکچینی فعال هستند و این رقم هم چنان در حال افزایش می باشد”

از نظر توسعه لایه 2 ، هنگامی که در زنجیره های جانبی یا لایه 2 عمل می کند. مردم اغلب بخشی از امنیت را در ازای منافع شخصی قربانی می کنند. ارتقا قابل توجه در لایه دوم و زنجیره های جانبی در سال آینده انتظار می رود که در آن زمان قطعا زنجیره های جانبی NFT به کانون توجه تبدیل خواهد شد.

با در نظر گرفتن منابع صنعت کریتوکارنسی در زنجیره های جانبی و راه حل های لایه دوم، افزایش عملکرد و بهبود زیادی را در این زمینه وجود خواهد آورد تا ما به این باور برسیم که گیم فای در مسیری فراتر از انتظارات پیش خواهد رفت.

کوینکس یک جشنواره 10 روزه را آغاز کرده است تا به طرفداران گیم فای یک میلیون رمزارز CET جایزه دهد​

کوینکس برای رونق بیشتر و جشن لیست شدن مجموعه از توکن های با کیفیت بالا در حوزه گیم فای، یک جشنواره 10 روزه را آغاز کرده است تا به طرفداران گیم فای یک میلیون ارز CET جایزه دهد. این 12 توکن عبارت است از:

MANA , SAND, TLM, ALICE, GALAM, AXS, TOWER, SLP, YGP, ILV ,SKILL ,DPET

مارکت های مبادلاتی جفت ارزهای این توکن ها عبارت است از :

MANA/USDT , SAND/USDT , TLM/USDT , ALICE/USDT , GALAM/USDT ,AXS/USDT , TOWER/USDT , SLP/USDT , YGP/USDT , ILV/USDT ,SKILL/USDT , DPET/USDT

این رویداد بزرگ از ساعت 4:30 19 مرداد 1400 به وقت تهران آغاز می شود و در ساعت 4:30 صبح روز 29 مرداد 1400 پایان می یابد. در این مسابقه صرفا کاربران احراز هویت شده کوینکس می توانند شرکت کنند و نحوه شرکت با مراجعه به قسمت mining و تایید مرحله شرکت در جشنواره به این رویداد بپوندند و معاملاتشان را در هر کدام از توکن های نام برده شده در بازار کوینکس انجام دهند و در دریافت جایزه روزانه 100هزار ارز CET سهیم باشند. این جوایز به صورت روزانه به حساب آن ها واریز خواهد شد.(مطابق تصویر زیر)


گیم فای
ترکیبی از یک گروه بزرک بازیکنان بازی و کریپتوکارنسی می باشد که فرصت طلایی برای توسعه گیم فای را فراهم می کند. صرافی پیشرو کوینکس مشتاقانه به دنبال پیشرفت و شکوفایی در برنامه های بلاکچینی می باشد و با تشکیل بازار گیم فای گروه تخصصی از شرکت کننده ها را گرد هم آورده است که از NFT ها و معاملات استخراجی و ترکیب آن ها باهم به ایجاد نقدینگی بهبود ببخشد. ضمن اینکه باعث جلب توجه زیادی به صنعت کریپتوکارنسی هم شده است.

“گیم فای” آینده نوید بخشی را پیش رو دارد