امروزه افراد زیادی چه تازه کار و چه حرفه ای از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. آگاهی از زیرساخت های این ارزهای دیجیتال مهم است و کمک می کند موفقیت های بیشتری در این راه کسب کنید. ما در دنیای واقعی برای تراکنش های مالی خود به واسطه ای مثل بانک نیاز داریم اما بلاک* چین موجب حذف واسطه در تراکنش های مجازی شده است و برای اینکه در این تبادلات و خرید و فروش هایی که اتفاق می افتد، مشکلی رخ ندهد و امنیت حفظ شود، از رمزنگاری استفاده می کند. بلاک* چین در یک مرکز داده قرار گرفته است که متمرکز نیست و در کل دنیا پخش است. این برخلاف دنیای واقعی است که در آن موقعیت مشخصی برای سیستم بانکی وجود دارد. بلاک چین نیاز به شخص ثالث را حذف کرده است، از این رو به این مدل تراکنش همتا به همتا می گویند. در صورت داشتن سوال در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال با مشاورین مجموعه تماس برقرار کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.هر بلاک چین بلوک های دارد که شامل سه بخش از اطلاعات دیجیتالی هستند. بخش اول آن اطلاعاتی است که در رابطه با تراکنش هایی مثل تاریخ، مبلغ و زمان آخرین بیت کوین خریداری شده می باشد. بخش دوم اطلاعات مربوط به کسانی است که در معاملات شرکت می کنند مثل امضای دیجیتالی. با این امضا به اطلاعات شناسایی دیگری نیاز نخواهید داشت و با امضای دیجیتال که خاص و* ویژه است کار را به سرانجام می رسانیم. بخش سوم در رابطه با این موضوع است که هر بلوک اطلاعاتی دارد که متمایز از بلوک های دیگر است، درست مانند اثر انگشت که در هر فرد متفاوت است که به نام هش در هر بلوک *ذخیره شده است که موجب تشخیص آن از سایر بلوک ها می شود. با این قابلیت اگر دو معامله با جریان یکسان رخ دهد، کدهای خاص هر بلوک، موجب شناسایی و تشخیص آن ها خواهد شد.

بلاک چین چگونه کار می کند؟


تراکنش های بیت کوین می توانند مثال خوبی برای توضیح دادن فعالیت بلاک چین باشند. هر تراکنشی که با این ارز دیجیتال صورت بگیرد، بلاک چین به ذخیره اطلاعات و جزئیات آن خواهد پرداخت. اینگونه امکان کلاهبرداری یعنی معامله ی بیت کوین بیش از دو بار ممکن نخواهد بود. ذخیره داده های جدید در هر بلوک منجر به اضافه شدن آن به بلاک چین خواهد شد و بدین ترتیب بلاک چین زنجیره ای بلند از بلوک های متصل به هم خواهد بود.

مراحل اضافه شدن بلوک به بلاک چین
برای اینکه بلوک ها به بلاک چین اضافه شوند، در ابتدا یک معامله باید صورت بگیرد و بعد از خرید تایید شود. این تایید به واسطه هزاران رایانه گسترده در دنیا صورت می گیرد. این شبکه رایانه ای به انجام معامله طبق سفارش شما تاکید دارد. معاملات در میان بلوک ها ذخیره می شوند و* به دنبال اینکه درستی معاملات تثبیت شد، ثبت اطلاعات در یک بلوک اختصاصی رخ می دهد. اطلاعاتی که مربوط به تراکنش شما است و تراکنش های مشابه بسیاری در کنار هم قرار خواهند گرفت. در نهایت بعد از اینکه معاملات صورت گرفته در هر بلوک تایید شد، کد اختصاصی به نام هش به بلوک داده می شود که موجب اضافه شدن بلوک به بلاک چین خواهد شد.

منبع: سایت آموزش سرمایه گذاری و معامله گری