نومرایر یک صندوق پوشش ریسک است که سخت*ترین مسابقات علمی*روی کره زمین را برگزار می*کند. پاداش برنده شدن در این مسابقات با ارز دیجیتال (NMR) توکن بومی*اکوسیستم نومرایر پرداخت می*شود. هدف این مسابقات ایجاد مدل*های قدرتمند داده*ای است که نومرایر می*تواند برای افزایش بازده سرمایه گذاری خود استفاده کند. نومرایر معتقد است که در مسیر تبدیل شدن به قوی*ترین صندوق پوشش ریسک جهان قرار دارد. ارز دیجیتال نومرایر انگیزه*ای است که برای تحقق این هدف استفاده می*شود. نومرایر، صدوق پوشش ریسک

برای کسانی که ناآشنا هستند، صندوق*های پوشش ریسک، حدود یک درصد از سرمایه گذاری را تشکیل می*دهند. در ایالات متحده، تنها سرمایه گذاران معتبر می*توانند پول خود را به صندوق*های پوشش ریسک بدهند. به همین ترتیب، تعجب آور نیست که حداقل ورودی به طور معمول به صدها میلیون دلار می*رسد. صندوق*های پوشش ریسک همه چیز را از سهام گرفته تا هنرهای زیبا معامله می*کنند. برخلاف بنگاه*های سرمایه گذاری قدیمی، صندوق*های تامینی اساساً نظارتی ندارند. این بدان معنی است که آنها برای سرمایه گذاری بسیار خطرناک هستند، اما بالاترین بازدهی را در دنیای مالی دارند. ریچارد کریب، بنیانگذار نومرایر، اندکی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برکلی و کرنل در ریاضیات و اقتصاد به عنوان کوانت (کلمه*ای فانتزی برای تحلیلگر بازار) صندوق پوشش ریسک کار خود را راه اندازی کرد. وی متوجه شد که در نحوه عملکرد صندوق*های پوشش ریسک ناکارآمدی قابل توجهی وجود دارد. به طور خاص، آن*ها از مدل*های داده اولیه برای پیش بینی قیمت دارایی استفاده می*کردند. آنها همچنین از داده*های مالی که مدل می*کردند بسیار محافظت می*کردند. کریب در سال ۲۰۱۵ نومرایر را به عنوان روشی برای انجام فعالیت*های بهتر صندوق پوشش ریسک و حل مشکلات آن معرفی کرد. به طور خلاصه، او فهمید که اگر بتوانید صدها یا حتی هزاران نفر را برای ایجاد مدل*های داده بدون نشان دادن داده*های اساسی به کار گیرید، می*توانید پیش بینی*های قیمت دقیق*تری ایجاد کنید. این باعث می*شود شما به سودآورترین صندوق پوشش ریسکندر جهان تبدیل شوید. نومرایر چگونه کار می*کند؟

نومرایر به این ترتیب کار می*کند که ابتدا مجموعه*ای از داده*های موجود به کاربران داده می*شود که اصلاح شده*اند. به این ترتیب راهی برای دانستن اینکه آنها به چه دارایی مراجعه می*کنند وجود ندارد. سپس، این کاربران با ارائه پیش بینی*های مدل داده*های خود، در مسابقات هفتگی شرکت می*کنند. این پیش بینی*ها توسط نومرایر برای مجموعه*های جدیدی از داده*های بازار اعمال می*شود. کاربرانی که پیش بینی*های دقیق این داده*های جدید را ارسال کرده*اند، برنده محسوب می*شوند. معمولاً یک ماه پس از پایان مسابقات هفتگی، پاداششان به آنها پرداخت خواهد شد. در پشت صحنه، نومرایر توجه می*کند که پیش بینی*های کاربران سودآورترین سرمایه گذاری*ها و یا معاملات را ایجاد می*کند و آنها را برای ایجاد یک متا مدل (meta-model) کنار هم قرار می*دهد. این متا مدل سپس توسط صندوق پوشش ریسک نومرایر برای تجارت موثرتر دارایی*ها استفاده می*شود. طبق داده***های آنها، بک تستینگ آن*ها نشان می*دهد که این متا مدل نه تنها موثرتر از مدل*های یادگیری خطی یا ماشینی است، بلکه ارتباط کمتری نیز با آنها دارد. به بیان ساده، این بدان معنی است که متا مدل، داده*ای بر خلاف مدل*های دیگر در بازار مالی است. شاید جالبترین نکته در مورد زیرساخت*های نومرایر این باشد که آن اطلاعات مالی خود را مخفی نگه می*دارد. کاربران نیز مدل داده*های خود را خصوصی نگه می*دارند. آنها فقط پیش بینی*هایی که ایجاد می*کنند با نومرایر به اشتراک گذاشته می*شود.
ادامه مطلب در : https://bitpars.com/numeraire-explained/