بازار ارزهای رمزنگاری شده در 28 مه با کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به 35100 دلار با موج جدیدی از فشار فروش روبرو شد. با افزایش نشانه*های نزولی بیت کوین به نظر می*رسد معامله گران به خرید در آخر هفته علاقه*ای ندارند. افزایش نشانه***های نزولی با سردرگمی*معامله گران بیت کوین

با وجود حرکت*های نزولی طی دو هفته گذشته در بازار، سرمایه گذاران نهادی در اکثر موارد قاطعانه عزم خود را جزم کرده*اند تا به ارزهای دیجیتال متعهد بمانند. با این حال عدم ورود مجدد این شرکت*ها در قیمت*های پایین*تر، بازرگانان خرده فروشی را مردد کرده است. بسیاری از آنها فکر می*کنند که قیمت بیت کوین برای سقوط بیشتر آماده است. برخی از تحلیلگران احتمال سقوط بیت کوین تا 20000 دلار را به عنوان بدترین حالت می*دانند. با این حال روند کلی قیمت BTC همچنان صعودی و پایین*ترین سطح روند هفتگی همچنان دست نخورده است.
آلتکوین*ها در کنار بیت کوین سقوط می*کنند

آلتکوین*ها نیز روز جمعه به شدت عقب نشینی کردند. عدم اطمینان بازار در آستانه آخر هفته روز یادبود منجر به کاهش حجم معاملات شد. فضای پرتردید کنونی از تأثیر اعلامیه*های مهمی*مانند اعلامیه پالی گان “Polygon (MATIC)” کاسته است. این پروتکل اعلام کرد که مجموعه داده*های خود را در فناوری گوگل کلود (Google Cloud) ادغام می*کند.
با وجود عقب نشینی در سطح بازار، چند توکن وجود داشتند که توانستند رشد کنند. هلیم (HNT) در توئیتی اعلام کرد که این پروژه از 45000 نقطه فعال در سراسر جهان گذشت. این دستاورد نقاط پوشش بی سیم غیرمتمرکز را برای اینترنت اشیا (IoT) فراهم می*کند. با انتشار این خبر هلیوم، 28٪ افزایش یافته و به بالاترین سطح جدید خود در 23.01 دلار رسیده است.
مید سیف کوین “MaidSafeCoin (MAID)” نیز پس از راه اندازی آزمایشی v2 خود، شاهد صعود 20 درصدی و رسیدن به بالاترین قیمت در روز 0.52 دلار بود. زی کش “Zcash (ZEC)” هم 5 درصد افزایش یافت و اکنون با 159 دلار معامله می*شود. حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۵۶۷ تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین ۴۲.۸٪ است. با توجه به نشانه*های نزولی بیت کوین آیا بازار گاوی به اتمام رسیده یا تازه شروع کار است؟

هفته گذشته بیت کوین دچار یک سقوط تاریخی شد. برخی از متخصصان می*گویند که همه انتظار این سقوط را داشتند. به اعتقاد آنها این اصلاح حتی در دراز مدت نیز برای سلامت بازار مفید است. البته دیگر کارشناسان خیلی مطمئن نیستند. کارشناسان می*گویند که ممکن است شاهد افزایش نشانه*های نزولی در بازار بیت کوین باشیم. این به معنی آماده شدن برای زمستان رمزنگاری یا بازار خرسی بیت کوین است. آخرین سقوط قیمت بیت کوین (یا “اصلاح”، اگر اهل فن و شاید خوش بین باشید) بسیاری از سرمایه گذاران را نگران کرده است. طولانی شدن این اصلاح به ویژه کسانی که تازه وارد بازی شده*اند را تحت تأثیر قرار داد و فروش را حتی بیشتر کرد. برخی از آنها در حال حاضر از بدترین حالت می*ترسند. آغاز یکی دیگر از زمستان*های سرد، در فصل بهار رمزنگاری. بیت کوین نشانه*های نزولی را نشان داد که ممکن است به معنی پایان یافتن روند گاوی باشد. زمانی که بازار رمزنگاری بدترین عقب نشینی از لحاظ دلاری را در تاریخ تجربه کرد.
اصلاح سالم بازار

اما بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ما هنوز در بازار گاوی هستیم. آنها بر این باورند که اصلاح ارزش بیت کوین بسیار به تأخیر افتاده بود. فرد پای، مدیر عامل صندوق معاملات ارزهای دیجیتال مستقر در تورنتو “(ETF) 3iQ” است. وی گفت که ما هنوز در بازار خرسی نیستیم و سودهای کلان بیت کوین در سال گذشته “از نظر احساسات انسانی ناپایدار بودند”. وی گفت: “این [عقب نشینی] ارتباط زیادی با چین داشت و اینکه آنها چگونه می*خواهند ارز دیجیتال را ممنوع کنند. بازار به شدت به دنبال یک دلیل برای اصلاح قیمت بود. رسیدن بیت کوین از ۱۰ هزار دلار به ۶۰ هزار دلار در زمانی کم، کاملاً منطقی نیست. وقتی به نرخ بازده صندوق*های تامینی ما نگاه کنید، از نظر احساسات انسانی این امکان پذیر یا پایدار نیست.” وی افزود اصلاحاتی مانند آنچه بیت کوین اخیراً تجربه کرده است با سهام فناوری انجام شده و بسیار طبیعی است. بازار خرسی هنوز آغاز نشده با این حال معامله گران مردد هستند

چارلز بووارد، معاون رئیس محتوا در کوآنتوم اکونومیکس (Quantum Economics)، با تکرار این احساسات، افزود که “ما در زمستان رمزنگاری نیستیم. اصلاح قیمت*هایی از این دست انتظار می*رود.” عقب نشینی بیت کوین هفته گذشته هنگامی*آغاز شد که سرمایه گذار میلیاردر، ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت خودروسازی وی تسلا (که در ماه فوریه ۱.۵ میلیارد دلار در ارز سرمایه گذاری کرد) دیگر بیت کوین را برای پرداخت قبول نمی*کند. وی دلیل این کار را نگرانی*های زیست محیطی اعلام کرد. به گفته شرکت داده بلاک چین گلس نود (Glassnode)، این امر منجر به “سردرگمی*در بازارها” شد. اکثر افراد تازه وارد دارایی*های خود را فروختند. سپس بانک مرکزی چین و تعداد معدودی از شرکتهای پرداخت چینی قوانین محدود کننده معاملات ارز دیجیتال را دوباره تصویب کردند. این خبر، منجر به اصلاح یا حتی سقوط بیشتر در بازار شد. این کشور همچنین در حال مقابله با کسانی است که بیت کوین تولید می*کنند. هفته گذشته کمیته مالی چین گفت که ماینرهای بیت کوین را برای تلاش برای “جلوگیری و کنترل قاطعانه از خطرات مالی” نظارت می*کند. بیت کوین و بازار گسترده آلتکوین همچنان که سرمایه گذاران تازه نفس و عصبی دارایی*های دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل می*کنند به کار خود ادامه می*دهند. البته بیت کوین به طور خاص یک روند خوشایند بلند مدت را تجربه کرده است. این ارز در ماه گذشته بالاترین رقم ۶۴۰۰۰ دلاری را ثبت کرد. این یعنی بیت کوین با ۸۲۶٪ افزایش نسبت به سال قبل که ارزشی برابر ۶،۸۷۵ دلار داشت، به بالاترین حد خود رسید. این افزایش قیمت مداوم از نظر احساسات انسانی پایدار نیست

کسانی که در دنیای مالی سنتی هستند نوسانات اخیر را نشانه*ای برای دور ماندن برای همیشه می*دانند – صرف نظر از بازارهای گاویی و خرسی. جری کلاین، مدیرعامل ترژری پارتنرز (Treasury Partners) مستقر در شهر نیویورک است. این شرکت 9 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می*کند. وی گفت که “نوسانات اخیر در بیت کوین نشان می*دهد که شرکت*ها نمی*توانند به عنوان سرمایه گذاری*های نقدی شرکت*های بزرگ به ارزهای دیجیتال اعتماد کنند.” وی افزود: “هنگامی*که یک شرکت پول نقد در بیت کوین سرمایه گذاری می*کند، کاهش قیمت در بیت کوین می*تواند تأثیر قابل توجهی بر سود هر سهم داشته باشد، در حالی که افزایش قیمت هیچ منفعتی ندارد.” به عقیده برخی، هنگام بازبینی چرخه*های قبلی بیت کوین، عقب نشینی در بازار مانند این، اگرچه بزرگ است، اما ظاهراً طبیعی است. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گلس نود در گزارشی گفت آنچه که اکنون مشاهده می*کنیم با پنج عقب گرد عمده در طول گاوی ۲۰۱۷ سازگار است.
منبع :https://bitparscom /bearish-signals-grow-as-bitcoin-price-drops-to-35k-and-traders-ignore-the-dip/