ورود شرکت*ها به بازار محصولات سرمایه گذاری کاردانو (ADA) هفته گذشته حتی با کاهش علاقه به بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) به شدت افزایش یافت. از سوی دیگر راه اندازی بلاک چین “چیا نتورک”، 61 میلیون دلار در دور بودجه جمع آوری کرده است. این دور شامل سرمایه گذاری از شرکت*های برتر سرمایه گذاری ریسک پذیر مانند اندرسن هورویتز (Andreessen Horowitz) و ریچموند گلوبال ونچرز (Richmond Global Ventures) است. این امر رشد دارایی*های اثبات سهام در میان آخرین موج نگرانی*ها محیط زیستی در بازارها را برجسته می*کند. آیا چیا و کاردانو ترند جدید بازار هستند؟
کاردانو شاهد رشد توجه در بازار مشتقات است

براساس داده*های کوین شیرز (CoinShares)، مدیران سرمایه گذاری شرکت*ها محصولات ADA به ارزش 10 میلیون دلار در هفته منتهی به 24 مه خریداری کردند. طبق این داده*ها صندوق*های سرمایه گذاری کاردانو بیش از هر دارایی دیجیتال دیگری سرمایه جذب کردند. برای مقایسه، مشتقات بیت کوین در همین هفته ۱۱۰.۹ میلیون دلار خروجی داشتند. میزان خروجی اتر نیز در کل ۱۲.۶ میلیون دلار بوده است. کوین شیرز گفت: سرمایه گذاران 5.5 میلیون دلار به صندوق*های پولکادات (Polkadot) و 7.1 میلیون دلار به محصولات سرمایه گذاری چند دارایی ریختند. در سال جاری محصولات سرمایه گذاری کاردانو ۲۴ میلیون دلار دارایی شرکتی را در مقایسه با ۴.۱۳ میلیارد دلار برای بیت کوین و ۹۲۴ میلیون دلار برای اتر جلب کرده*اند. کوین شیرز دلیل چرخش ناگهانی به سمت ارزهای دیجیتال اثبات سهام مانند کاردانو و چیا را واکنش در برابر مشکلات محیط زیستی بیت کوین می*داند. مدیر این صندوق توضیح داد: “کاردانو بیشترین ورودی ۱۰ میلیون دلاری را مشاهده کرد. این ممکن است نشان دهنده سرمایه گذاران فعالانه در سکه*های اثبات سهام بر اساس ملاحظات محیط زیستی باشد.” سقوط بیت کوین و اتر در توفان اظهارات محیط زیستی ماسک

سقوط شارپ بیت کوین به زیر ۳۰،۰۰۰ دلار در هفته گذشته موج از فروش را در بازار آغاز کرد. در این موج اتر، کاردانو و هر آلتکوین بزرگ دیگری شاهد ایجاد دامنه*های محلی جدید شد. همانطور که کوین شیرز متذکر شد، حجم بیت کوین در مبادلات هفته گذشته به ۱۵۵ میلیارد دلار رسید. این یک رکورد جدید در تمام تاریخ این ارز است. به نظر می*رسد بازارها روز دوشنبه در حالت بازیابی قرار دارند، اگرچه هنوز برای اعلام پایان اصلاح گسترده خیلی زود است. ADA قبل از شروع بازار در هفته گذشته، در میان توکن***های برتر بود. این ارز دیجیتال در اوج قیمتی بالاتر از 2.00 دلار در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت*های نزدیک به 2.40 دلار بود. با این حال ریزش بازار دامن این ارز فناوری محور را نیز گرفت. کاردانو پس از دست یابی به اوج*های پی در پی اکنون با قیمت 1.48 دلار معامله می*شود. ارزش بازار توکن ADA 47.9 میلیارد دلار است.
منبع متن کامل : https//bitparscom/chia-and-cardano/