کانال تلگرام تالار گفتگوی ارز دیجیتال

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ارز دیجیتال هارمونی Harmony (ONE) چیست ؟

 1. #1
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Apr 2021
  نوشته ها
  16
  تشکر
  2
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  ارز دیجیتال هارمونی Harmony (ONE) چیست ؟

  بلاک چین هارمونی و ارز دیجیتال ONE چیست؟

  هارمونی به عنوان بخشی از عرضه اولیه صرافی (IEO) در بایننس لانچ پد در ماه مه 2019 راه اندازی شد. این بلاک چین یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به عنوان پلی برای مقیاس پذیری و تلاش برای عدم تمرکز طراحی شده است. توسعه آن تحت شعار “تمرکززدایی همراه با مقیاس پذیری” با تمرکز بر اشتراک داده*ها و ایجاد بازارهای توکن***های قابل معاوضه و دارایی*های غیر قابل معاوضه انجام شد. بعلاوه، هارمونی یک وعده دیگر برای ارائه توان عملیاتی بالا همراه با کاهش زمان و هزینه تراکنش*ها را داده است. این ویژگی*ها قرار است با هم ترکیب شوند تا این بستر را در قلب تلاش برای ایجاد بنیان اقتصادهای غیرمتمرکز آینده قرار دهند. قبل از IEO، هارمونی در سال 2018 به عنوان یک شرکت نوپا (استارت آپ) شروع به کار کرد. پروژه جمع آوری کمک مالی در آوریل 2019 موفق به جمع آوری 18 میلیون دلار شد. این پروژه توجه چندین سرمایه گذار مانند سرمایه گذاران سیلیکون ولی (Silicon Valley)، صندوق سرمایه گذاری پرریسک لمنیسکپ (Lemniscap VC) هنگ کنگ و دیگران را به خود جلب کرد. بیش از 2.8 میلیارد از توکن***های ONE توسط سرمایه گذاران خریداری شده است. 12.6 میلیارد توکن ONE پیش استخراج شده*اند. هارمونی به سرمایه گذاران، قول دسترسی به اکوسیستمی*را می*دهد که از پذیرش آن در بازارهای مختلف پشتیبانی خواهد شد. با تمرکز بر اشتراک داده*ها، بازارهای غیرمتمرکز، ردیابی زنجیره تأمین، تبادل داده، سیستم*های رتبه بندی اعتباری و بازی*ها این بلاک چین یکی از پر کاربردترین بلاک چین***های موجود است.
  هارمونی در تلاش برای دستیابی به چه چیزی است؟

  توسعه هارمونی بر این ایده متمرکز بود که هیچ پلتفرمی*به میزان مناسبی از تعادل بین عدم تمرکز و مقیاس پذیری دست پیدا نکرده است. این موضوع به تفصیل در وایت پیپر پروژه توضیح داده شده است. بر این اساس، پروژه ارز دیجیتال هارمونی قول می*دهد محصول خود را با اهداف زیر تحویل دهد: هارمونی می*خواهد از محدودیت*های ساختاری مانع از تبدیل ارزهای دیجیتال به پول دیجیتالی واقعی خلاص شود. این مسئله در درجه اول به مشکل مقیاس پذیری اشاره دارد. مسئله*ای که بیت کوین با آن روبرو شده و محبوبیت آن باعث افزایش ترافیک و هزینه*های استفاده از سیستم پرداخت آن شده است. هارمونی از فناوری خرد عمیق استفاده خواهد کرد. این فناوری نه تنها اعتبار سنجی تراکنش و ارتباطات شبکه، بلکه وضعیت بلاک چین را نیز پوشش می*دهد. پیشنهاد این بلاک چین برای مقیاس پذیری کامل مبتنی بر خلاص شدن از رویکرد مدولار و تلاش برای حل اجماع “در مقیاس” است. این شامل بهینه سازی هایی است که به چندین لایه الگوریتم اجماع، شبکه و سیستم*ها برای بهبود عملکرد بدون آسیب رساندن به تمرکز زدایی اضافه می*شود. توان عملیاتی بالاتر در عین مقیاس پذیری نقطه قوت این بلاک چین

  توان عملیاتی معاملات بالاتر، همان چیزی است که هارمونی را از سایر موارد مانند اتریوم و سایر راه حل*های بلاک چین جدا می*کند. برخی از پروژه*ها مجبور شدند که با از بین بردن ویژگی*های دیگر، به این عملکرد برسند. توسعه دهندگان هارمونی، راه حل*های رقابتی را ناتوان در حل مسائل مقیاس پذیری می*دانند. آنها فکر می*کنند این شبکه*ها توانایی پشتیبانی از برنامه*هایی که به توان عملیاتی بالا نیاز دارند، مانند بازی یا صرافی*ها غیرمتمرکز، ندارند. به همین ترتیب،بلاک چین هایی مانند EOS یا IOTA سعی کردند مدل*های اجماع را جایگزین کنند. آنها سعی کرده اند فن آوری جدیدی را ارائه دهند، مانند (DAG). همه اینها به ازای از بین رفتن امنیت و یا تمرکززدایی صورت گرفته است. ایده اکثر این بلاک چین*ها هماهنگی با ایجاد شاردها (گروه*هایی) اعتبار سنجی است که قادر به پردازش همزمان معاملات هستند. بر این اساس، میزان کل تراکنش باید به صورت خطی و به موازات رشد تعداد شاردها افزایش یابد. در سپتامبر 2018، آزمایشگاه هارمونی موفق شد 118000 TPS را با حدود 44000 گره بدست آورد. پروتکل اجماع جدید

  پروتکل اجماع هارمونی برای سرعت و بهره وری انرژی طراحی شده است. بیشتر مقیاس پذیری و توان هارمونی به توانایی پروتکل تحمل خطای سریع بیزانس (FBFT) آن معطوف است. این پروتکل در استفاده از پردازش معاملات موازی برای مقیاس پذیری با اندازه شبکه و حل موثر تأخیر اتصال آن بستگی دارد. توپولوژی شبکه آن به گونه*ای طراحی شده است که امکان دستیابی سریعتر به توافق و تبادل پیام را فراهم می*کند. در همان زمان، هارمونی دارای هسته*ای است که به طیف وسیع*تری از دستگاه*ها اجازه می*دهد تا در اجماع شرکت کنند. بنابراین تمرکززدایی آن نیز تقویت می*شود. فرآیند خرد کردن عمیق، خود متکی به مدل سازگار اثبات مبتنی بر روش تولید تصادفی توزیع شده (DRG) است که به عنوان ایمن، به راحتی قابل تأیید و مقیاس پذیر توصیف می*شود.
  دیپ شاردینگ هارمونی چگونه کار می*کند؟

  شاردینگ یکی از روش*هایی است که توسعه دهندگان بلاک چین با هدف افزایش سرعت معاملات این سیستم عامل*ها از آن استفاده می*کنند. به طور خلاصه، این مفهوم بر رویکردی استوار است که قبلاً در پایگاه*های داده برای بهبود کارایی استفاده شده است. یکی از شناخته شده ترین کاربردهای شاردینگ در دنیای رمزنگاری، همان عملی است که در زیلیکا (Zilliqa) استفاده می*شود. هر یک از شاردها قادر به پردازش کسری از کل معاملات انجام شده در شبکه زیلیکا هستند. بنابراین سیستم عامل از افزایش تعداد شاردهای موجود در آن سود می*برد. با افزایش شاردها معامله می*تواند توسط واحدهای بیشتری که از آنها مراقبت می*کنند، مدیریت شود. گفته می*شود، مشکلی که سازندگان هارمونی با این روش دارند این است که شاردینگ ذخیره سازی داده*های بلاک چین را شامل نمی*شود. این امر باعث می*شود دستگاه*هایی که دسترسی محدودی به منابع دارند در شبکه مشارکت نداشته باشند. این موضوع خطر حملات تصاحب یکپارچه را افزایش می*دهد. به جای این، هارمونی دیپ شارد بلاک چین را پیشنهاد می*کند:
  • این روش شامل خرد کردن لایه*های معامله و اجماع است.
  • بر این اساس، گره*ها می*توانند گره*های دیگری را که در معامله نقش داشته شناسایی کنند و فقط با آنها به عنوان بخشی از روش ایجاد اجماع، معاملات را انجام دهند.
  • این امر قرار است ظرفیت پردازش موازی و به نوبه خود عملکرد توان سیستم عامل را بهبود بخشد.
  • سرانجام، حذف نیاز به ذخیره سازی کل وضعیت بلاک چین توسط گره*ها باعث می*شود که دستگاه*های با ظرفیت کمتر نیز به گره*های شبکه تبدیل شوند.

  چگونه این شیوه شاردینگ از بلاک چین ارز دیجیتال هارمونی محافظت می*کند؟

  اگر تخصیص تصادفی گره*ها به شاردها نباشد، سیستم*های شاردینگ بیشتر در معرض حملات کد مخرب قرار می*گیرند. بر اساس تصادفی سازی، کد در یافتن قسمت خرد شده*ای که به آن نسبت داده شده مشکل پیدا می*کند. این امر منجر به اجرای گزینه*های متنوعی با سیستم عامل*های رمزنگاری مختلف با استفاده از این فناوری شده بود. سیستم تصادفی توزیع شده (DRG) مورد استفاده توسط هارمونی پس از آنکه توسعه دهندگان آن، راه حل*های مشابه مورد استفاده توسط امنی لجر (OmniLedger) و رپیدچین (RapidChain) را مطالعه کردند، بوجود آمد. همه آنها فاقد جنبه*های کلیدی مانند سرعت و امنیت بودند که منجر به ایجاد یک سیستم منحصر به فرد برای هارمونی شد.
  ترکیب نقاط قوت باقی پروژه ها

  تیم هارمونی به دنبال ترکیب نقاط قوت عملکرد شبکه***های مختلف با هم بودند. آنها عملکرد تصادفی قابل تأیید (VRF)، اجرا شده در الگوراند (Algorand) و عملکرد تأخیر تأیید پذیر (VDF) پیشنهادی برای اتریوم را ترکیب کردند. با کمک BRH، گره*های اعتبارسنج اعداد تصادفی ایجاد و آنها را به گره*های رهبر هدایت می*کنند. گره*های رهبر از این اطلاعات برای رسیدن به عدد تصادفی نهایی استفاده می*نمایند. در همان زمان، از VDF برای به تعویق انداختن فاش شدن این مقدار برای ایمن*تر کردن روند استفاده می*شود. در مقایسه با پروتکل امنی لجر که برای سیستم*های غیرمتمرکز بزرگتر بسیار کند توصیف شد، گویا راه حل هارمونی بسیار سریعتر است. همچنین، در مقایسه با سیستم VSS، مانند آنچه در رپیدچین شاهد آن هستیم، پروتکل هارمونی بی طرفانه و قابل تأیید توصیف می*شود. سرانجام، هارمونی با اجرای اجماع BFT برای ارائه نهایی بودن عدد تصادفی فراتر از آنچه برای اتریوم 2.0 پیشنهاد شده رفت. اجماع FBFT چیست؟

  هارمونی با فراتر رفتن از پروتکلهای اجماع استاندارد اثبات کار و اثبات سهام، به دنبال راه حل خود با نام تحمل گسل سریع بیزانس (FBFT) بود. این در پاسخ به مدل تحمل خطای بیزانس کاربردی (PBFT) زیلیکا مطرح شد که به نظر می*رسد پیچیدگی روند ارتباطات را افزایش می*دهد:
  • با استفاده از FBFT، گره*های اعتبارسنج هارمونی در پخش آرا مشارکت ندارند. در عین حال، یک مقدار مولتی سیگ (چند امضایی) برای کاهش پیچیدگی مدیریت ارتباطات طراحی شده است.
  • اعتبارسنج*ها بر اساس رویکرد اثبات سهام منصوب می*شوند. یعنی انتخاب آنها به مالکیت تعداد مشخصی از توکن*ها بستگی دارد. هرچه تعداد آنها ارز دیجیتال هارمونی بیشتر داشته باشند، شانس انتخابشان بیشتر خواهد بود.
  • با هارمونی، زنجیره آغازین یا بیکن یک زنجیره شارد شده تخصصی است که سهام اعتبارسنجها را می*پذیرد. همچنین وظیفه تولید اعداد تصادفی برای DRG را به عهده دارد.
   ارتباط متقابل شاردها

   ارتباط متقابل شاردها با کمک کادملیا (Kademlia) انجام می*شود. این یک جدول هش توزیع شده و پروتکل مسیریابی، در سیستم عامل هارمونی است. این فناوری به عنوان دارایی کلیدی توصیف می*شود که قرار است پیچیدگی روشهای ارتباطی موجود در شبکه هارمونی را کاهش دهد. بر اساس اطلاعات کادملیا، هر گره شبکه یک جدول مسیریابی را نگه می*دارد. این جدول اطلاعات مربوط به فاصله شاردهای باقی مانده را که تابعی از شناسه شارد رهبر است، حفظ می*کند. گره*هایی که بخشی از یک شارد هستند می*توانند فقط با نزدیکترین شناسه به آنها پیام ارسال کنند. با استفاده از کادملیا دیگر نیازی به پخش پیام به سایر شاردهای “لوکال” نیست. همچنین از مسیریابی کادملیا برای ارسال هدرهای بلاک به زنجیره بیکن در هر زمان که بلاک جدیدی به زنجیره شارد اضافه شود، استفاده می*شود.
   ارز دیجیتال هارمونی توکن ONE چه نقشی دارد؟

   توکن ONE با امکان مشارکت در بلاک چین هارمونی و خدمت به عنوان وسیله پرداخت برای فعالیت*های مختلف در شبکه، چرخ دنده***های اکوسیستم هارمونی را فعال نگه می*دارد. این کار به روش زیر انجام می*شود:
  • توکن One به عنوان سهمی*در مدل اجماع استفاده شده در هارمونی استفاده می*شود. دارندگان آن می*توانند جوایز بلاک کسب کنند و برای سالم نگه داشتن سیستم انگیزه می*گیرند.
  • از این توکن*ها برای پرداخت هزینه*های مختلف از جمله هزینه معاملات، هزینه*های ذخیره سازی و هزینه*های گس استفاده می*شود.
  • به دارندگان سهام، حق رأی به عنوان بخشی از سیستم حاکمیت پلت فرم، داده می*شود.

  هارمونی در قلب پیشنهادات معرفی درآمد پایه جهانی (UBI) بر اساس اشتراک داده*های شخصی قرار گرفت. داده*ها در ازای پرداخت توسط تبلیغ کنندگان، خرده فروشان یا رسانه*ها به اشتراک گذاشته می*شوند. درآمد حاصل از آن به عنوان درآمد تکمیلی برای از بین بردن انحصارات فعلی سیستم***های اشتراک داده ارائه می*شود. تیم هارمونی بیش از ۳۰ عضو دارد که تخصص آنها از مهندسی، کار دانشگاهی و کارآفرینی متفاوت است. پرسنل اصلی شامل استفن تسه (از تحقیقات گوگل و مایکروسافت)، نیکلاس برتی، الوک کوتاری، رونجیان لان، مین دوان، نیک وایت و دیگران هستند.
  منبع :bitpars.com

 2. #2
  کاربر تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Dec 2021
  نوشته ها
  4
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
  ممنونم از توضیحات شما

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •