اگر بخواهیم تاریخچه ارزهای دیجیتالی را پیدا کنیم باید به سال ۲۰۰۸ برگردیم. زیرا همه چیز از همان سال و مقاله ای که نوعی پول الکترونیک به نام بیت کوین را معرفی کرد، آغاز شد. ساتوشی ناکاموتو به عنوان آغازگر این عصر شناخته می شود. شخصی ناشناخته که انقلابی بزرگ در صنعت انتقال پول و حساب افراد به وجود آورد. شخصی که تا سال ها تیتر اول بسیاری از رسانه ها بود و اقتصاددانان را به بحث درباره خود و پول الکترونیکی اش واداشت.
محال است در رابطه با ارزهای دیجیتال صحبت کنیم و چیزی از بیت کوین ها به زبان نیاوریم. بیت کوین به عنوان معیاری برای پول های الکترونیک شناخته می شود. هر چند در طی سال های گذشته و با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، شاهد انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال هستیم. اما با این حال سوالاتی در ذهن مخاطبان شکل میگیرد. از جمله این سوالات میتوان به تاریخچه بیت کوین اشاره کرد. حتی بیت کوین چیست نیز در برخی موارد جزئی از سوالات مخاطبان و تازه واردین این صنعت است.
اگر این سوالات یکی از دغدغه های ذهنی شماست، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.
بیت کوین را بشناسید

بیت کوین از سال ۲۰۰۸ به عنوان نوعی ارز دیجیتال به بازار معرفی شده است. و کاربران می توانند از آن برای خرید خدمات و محصولات استفاده کنند. حتی برای سفارشات آنلاین نیز کاربرد دارد. با استفاده از این ارز شما میتوانید به هر نقطه از جهان پول ارسال کنید. هر چند در حال حاضر در ایران، به آن به عنوان نوعی سرمایه گذاری نیز نگاه می شود.
بیت کوین که به عنوان ارز دیجیتال شناخته می شود؛ هیچ شباهتی به سکه یا اسکناس های رایج حال حاضر جهان ندارد. حتی همچون مس، نقره یا طلا عجیب و غریب نیست.
تنها ۳۱ هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی است.
اگر نگاهی به دهه گذشته بیاندازید متوجه می شوید هر چند ارزهای دیجیتال متفاوتی به دنیا معرفی شده است. اما همواره این بیت کوین بوده که در صدر اخبار قرار گرفته و با افزایش قیمت وسوسه انگیز خود، لقب پادشاه ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. در واقع محال است در حین گشت و گذار سایت های مختلف خبری، با مقاله ای تحت عنوان بیت کوین، چگونگی استخراج و حتی قیمت لحظه ای آن روبرو نشده باشید.

بیت کوین *ها دارای دو ویژگی مهم می باشند.

اول اینکه کاملا غیرمتمرکز هستند و دوم؛ کاملا از واحدهای پولی بیشتر در امان اند. این دو ویژگی از جمله دستاوردهای مهم در برابر پول های امروزی به حساب می آیند. به گونه ای که شکل جدیدی از نظام اقتصادی را برای آیندگان باز کرده است.
وی افزود که می خواسته واحد پولی اختراع کند که تحت تاثیر سیاست های غیر قابل پیش بینی مالی، دزدی های بانکداران و سیاست نباشد.
کارکردهای مختلف و متفاوت بیت کوین موجب شده تا به راحتی بتوان به پرسش؛ چرا باید با بیت*کوین آشنا شویم، پاسخ داد.