برای اینکه درک بهتری از ارز دجیتالی ترون داشته باشید باید نسبت به مبانی ابتدایی آن اطلاعاتی بدست آورید.
پروتکل های ترون توانسته اند با توجه به تجهیزات و اختیاراتی که دربردارند، جایگاه مناسبی را در میان بزرگ ترین سیستم عامل های مبتنی بر بلاک چین دنیا برای خود فراهم آورند. این شبکه از مقیاس پذیری بالایی برخوردار بوده و توان عملیاتی آن نیز بسیار زیاد می باشد. یکی از محتواهای تولیدی توسط ترون برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. ترون قادر به پشتیبانی طیف گسترده*ای از برنامه های غیرمتمرکز در شبکه خود میباشد.
آن دسته از افرادی که به شبکه های اجتماعی؛ بازی ها و انواع دیگر سرگرمی های آنلاین علاقمند هستند، مطمئنا در آینده از کارآیی بالای ترون لذت خواهند برد. به عبارت ساده تر؛ با بهره گیری از شبکه ترون، این امکان برای شما مهیا خواهد بود که اپلیکیشن ها و برنامه های غیرمتمرکز لازم را برای انواع سرگرمی ها به وجود آورید.
همچنین با کمک ارز دیجیتالی ترون شما قادر خواهید علاوه بر انتشار و اشتراک گذاری تولید محتوای خود با دیگران، به عنوان تولیدکننده محتوا و دیتا پاداش هایی را نیز دریافت نمائید.
این مدل را میتوانید دقیقا نقطه مقابل عملکرد سایر شبکه های اجتماعی دیگر از جمله فیسبوک بدانید که در آن از تولید محتوای کاربران تنها در راستای بدست آوردن منافع خود شبکه در حال استفاده است. اما وقتی شما از ارز رمز پایه ترون استفاده می*کنید کنترل دیتای شما دست خودتان است و برای دیتا و محتوا تولیدی به شما پاداش داده خواهد شد.
براساس تحقیقات صورت گرفته؛ ترون از اهداف بلند مدتی برخوردار بوده و طی ۶ فاز به وجود آمده است. این توسعه اما تا سال ۲۰۲۷ میلاد ادامه دارد.