سهامداران بانک مرکزی چین در حال برنامه ریزی برای استفاده از ارز دیجیتال برای بازی های المپیک زمستانی در پکن میباشند.
بر اساس گزارش رویترز از آقای سان گوفنگ رئیس دپارتمان قوانین پولی و مالی دفتر حزب کمونیست چین، اعلام کرده هنوز زمانبندی مشخصی برای به کارگیری ارز دیجیتال وجود ندارد. اما، به احتمال زیاد این حزب قرار هست که قبل از المپیک زمستانی ۲۰۲۰ ارز دیجیتالی جدید خود راه اندازی کند تا همزمان در طول این بازی ها از آن استفاده شود.
این خبر همزمان با اخبار مربوط به ارز دیجیتلی که دولت چین از آن به نام “یوان دیجیتالی” یاد کرده، منتشر شده است. در حال حاضر، بانک مرکزی چین در حال گذراندن مراحل تست ارز دیجیتال خود در شهرهای مانند شنژن، سوژو، ژیانگانو و چنگدو میباشد.
منابع کوین تلگراف نیز گزارش کرده اند که بانک مرکزی چین قرار است ارز دیجتال را به صورت پایلوت تست در مناطق مختلفی مانند پکن، تیان جین،هبی ، و هونگ کونگ پیاده سازی کند.
براساس بیانیه صادر شده از سوی بانک مرکزی چین، “یوان دیجیتالی” برای خرید از کسب و کارهای خرد به کار گرفته خواهد شد. از مشکلات موجود میتوان به شایعات مربوط به دشوار بودن تبدیل آن به پول فیزیکی در چین اشاره کرد. اما بانک مرکزی چین به صورت رسمی اعلام نموده که امکان تبدیل یوان دیجیتالی به پول فیزیکی آن با ضریب یک به یک کاملا وجود دارد و یوان دیجیتالی کاملا قانونی میباشد.
با وجود اطلاعات محدودی که در مورد ارز دیجیتالی چینی و چگونگی استفاده از آن موجود میباشد، این موضوع کاملا مشهود است که مراکز مالی و بانکی چین به سرعت در حال پیمودن مراحل پیاده سازی آن میباشند.

منبع : https://cointelegraph.com/news/china-plans-to-use-its-digital-yuan-at-the-2022-winter-olympic-games