به نقل از وب*سایت newsbtc، تیم دراپر (Tim Draper)، از سرمایه*گذاران بزرگ که عقیده دارد این بار بیت*کوین شمشیر را از رو بسته در مصاحبه*ای با نشریه The Street گفت که همچنان وقت خوبی برای خرید بیت*کوین است. او در پاسخ به سؤالی که نظرات بلندمدت او در مورد بیت*کوین را می*پرسید، گفت:
یا در هنگام پایین بودن قیمت بخر یا در ابتدای شروع افزایش قیمت این کار را بکن.
او در ادامه گفت مهم نیست که کف قیمت ۵,۰۰۰ دلار است یا ۱,۰۰۰ هزار، کار منطقی این است.
به عقیده وی در سال ۲۰۲۲ یا شاید ۲۰۲۳، هر بیت*کوین با قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار معامله خواهد شد. او برای اثبات ادعای خود دلایلی همچون افزایش مقبولیت این ارز و استفاده از آن به*عنوان ذخیره ارزش دیجیتالی را به میان آورد.
حرف*های ضدونقیض دراپر در حالی انجام شد که وی در مصاحبه*ای با «کوین تلگراف» اعلام کرده بود که سقوط قیمت بیت*کوین در سال ۲۰۱۸ از ۲۰,۰۰۰ دلار تا ۳,۱۵۰ تنها یک نوسان قیمت ساده و نتیجه کارهای زیرکانه عده*ای بوده که به دنبال پر کردن جیب*هایشان بوده*اند، بوده:
خریدن ارزهای دیجیتال همیشه یک اقدام عقلانی است. اگر نگاهتان به آینده باشد، هرزمانی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال مناسب است. این*طور خواهد بود که وقتی به این حوزه نگاه کنید با خودتان میگویید این ارز، بهتر از بقیه است. دیر یا زود دنیا این ارزها را می*پذیرد و آن*ها را به کار می*گیرد. یک روزی می*شود که با بیت*کوین می*توان همان کارهایی را کرد که به ارزهای رایج انجام شدنشان امکان*پذیر است؛ و یک روز این کارها را با بیت*کوین انجام خواهم داد.
صدالبته تا به اینجا بسیاری از بخش*های مختلف دنیا از بیت*کوین به*عنوان یک روش پرداخت معمول در ساختارهای خود استفاده کرده*اند. بیت*کوین به*صورت بالقوه پول آینده است و این همان مسئله*ای است که سکان هدایت بیت*کوین را به*دست دارد. چهار ماه گذشته، تحلیل*گری مشهور با نام مستعار Filb Filb اعلام کرد که اگر عرضه زمان*بندی*شده بیت*کوین، نرخ پذیرش، سهم این ارز از تراکنش*های انجام*شده در اقتصاد جهانی و قروض بانکی همچنان به روندی پیش*بینی*شده توسط خودش ادامه دهند، قیمت آن به ۲۵۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید که با پیش*بینی*های دراپر کاملاً همسوست.
بر اساس نظرات دراپر پس از بیت*کوین ۲۵۰ هزار دلاری چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در نگرش بسیار بلندمدت و چیزی در حدود چند دهه آینده، ارزش کلی دارایی*های دیجیتال فاصله*ای چند ده میلیارد دلاری را با ارزهای رایج و ارزهای منتشرشده توسط دولت*ها، ایجاد خواهد کرد. با وجود اینکه نمی*توان دنیایی بدون ارزهای رایج را تصور کرد، دراپر عنوان می*کند که استفاده از چنین ارزهای «ضعیفی» غیرعقلانی است چرا که آن*ها کنترل شدنی هستند. نبود شفافیت و آسیب*پذیر بودن در معرض مسائل سیاسی و اجتماعی از جمله دلایل ضعیف بودن ارزهای رایج نسبت به نمونه*های دیجیتال خود هستند.
از یک* طرف بزرگ*ترین توسعه*دهندگان، مهندسین و مراجع علمی دنیا در حال کار بر روی دارایی*های دیجیتال هستند و این مسئله*ای است که «اسپنسر بوگارت» از بنیاد Blockchain Capital نیز آن را تائید می*کند و در طرف دیگر دراپر بر این عقیده است که می*توان یک فرار سرمایه از ارزهای رایج به سمت ارزهای دیجیتال را در طول زمان متصور شد:
به عقیده من زمانی در آینده، ارزهای دیجیتال مانع از دیده شدن ارزهای رایج خواهند شد. آن زمان هزار برابر بزرگ*تر از این زمان قابل رؤیت هستند.
در ادامه او عنوان کرد که اگر پنج سال آینده در فروشگاه «استارباکس» قهوه سفارش دهید و پولش را با ارزهای رایج بدهید، مسئول صندوق به شما خواهند خندید. وی با قطعیت افزود بیت*کوین در بخش*هایی جای ارزهایی رایج مانند، دلار، یورو، ین یا شیوه*های پرداختی نظیر «ویزا» یا «مستر کارت» را می*گیرند که به آن کم*محلی شده.


جدیدترین اخبار هفته را در سایت سیتکس بخوانید:
www. citexco.com
خدمات سیتکس : مشاوره*ی سرمایه گذاری در بیت کوین ، راه اندازی ماینینگ ( استخراج بیت کوین ) و مشاوره پشتیبانی و نگهداری، آموزش ها در فناوری بلاکچین و فروش محصول سیتکس باکس
مدیرعامل سیتکس : مهندس حسین قریب