1. بیت کوین های جدید در پروسه*ای به نام ماینینگ تولید می*شوند. در این پروسه کامپیوترها منابع انرژی را مصرف و محاسباتی را جهت حل یک معادله سخت ریاضیاتی انجام می*دهند، که در آن آخرین بلاک معاملات بیت کوین تایید می*شود. ماینری (همان کامپیوتر حل*کننده مسئله) که مسئله را حل می*کند بلاکی را به بلاک چین اضافه می*کند و در ازای آن بیت*کوین نو دریافت می*کند. سختی مسئله ریاضی به قدرت محاسباتی کل شبکه ربط دارد. با ورود ماینرهای بیشتر به این شبکه، سختی ماینینگ بیشتر می*شود و معمولا میزان مصرف انرژی نیز افزایش می*یابد.

2. دی وریس با اشاره به این موضوع که “بیشترین بخش ماینینگ از نیروگاه*های سوخت فسیلی (منظور در اینجا کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای ماینینگ می*باشد که حداقل 60 % انرژی برق را از سوخت*های فسیلی تامین می*کند) تامین انرژی می*شود، اما منابع انرژی تجدید پذیر نیز موجود هستند. با این تفاوت که اثرات جانبی جایگزینی این منابع مشخص نیست و همچنین تاثیرات کربی (میزان تاثیر آن بر افزایش اثر گلخانه*ای) آنها مشخصا صفر نیست. و این مسائل با اهداف کلی جهان در رابطه با مسائلی زیست محیطی در تضاد است.”

3. یکی دیگر از دیدگاه*ها، رابطه بین هش ریت و مصرف انرژی می*باشد. هش ریت سرعتی است که یک ماینر می*تواند پاسخ*هایی برای مسئله ریاضی پیدا کند. هش ریت بیشتر به معنای سرعت بیشتر در حل مسئله و افزایش سرعت در کسب بیت کوین می*باشد. در نتیجه برای افزایش سرعت، تکنولوژی*های زیادی تولید شدند (از cpuهای استاندارد تا gpu ها و asic ها) که مطابق نمودار زیر، به طبع، مصرف انرژی آنها نیز افزایش یافت. بر همین اساس، روند رو به افزایش نیاز به سرعت بالاتر مصرف انرژی بیشتری را در آینده برای ماینینگ شاهد خواهیم بود.

4. اگر بلاک چین جایگزینی برای سیستم های پرداختی متمرکز می باشد، باید همچنین میزان هزینه انتقال به این سیستم نیز معقول باشد. در اینجا شرکت کارت اعتباری ویزا visa را از نظر میزان مصرف انرژی مورد بررسی قرار می دهیم. بر اساس گزارش این شرکت، مصرفی انرژی آن برابر 674,922 گیگاژول برای تمامی عملیات آن در سطح جهان به طور سالانه می باشد. یعنی میزان مصرف انرژی آن برابر 17000 خانوار در آمریکا می باشد. البته این مقدار انرژی صرف 111.2 میلیارد تراکنش در سال 2017 شده است.

ادامه مطلب را میتوانید در سایت سیتکس با موضوع ماینینگ در برابر آینده مشاهده کنید، که به صورت کامل به محاسبه میزان مصرف انرژی برای تولید یک بیت کوین می پردازد.