تجهیزات ساخت ریگ ماینینگ

کلمه Rig در لغت به معنی تجهیزات یا لوازم به کار برده می شود. ولی در دنیای ارز دیجیتال به شاسی یا دستگاههایی که تجهیزات ماینیگ را در خود جای می دهند گفته می شود.
از زمانی که از کارت گرافیک برای حل مسائل در بلاک چین استفاده شد زمان زیادی نمی گذرد ولی در همین زمان کوتاه ابداعات و ابتکارات زیادی توسط کاربران انجام شده که یکی از آنها خارج کردن کارت های گرافیک از کیس کامپیوتر و سری کردن آنها در تجهیزات دست سازی است که Mining Rig نام دارد.
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: RIG.jpg
مشاهده: 991
حجم: 12.9 کیلو بایت
برای ساخت ریگ ماینینگ به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

1- شاسی مناسب با قابلیت تهویه خوب کارت های گرافیکی و عدم اتصال برد یا کارتها به بدنه با سایر قطعات
2- مادربرد. خصوصا بردهایی که سری BTC هستند دارای تعداد بالاتری اسلات PCI Express 1X هستند و امکان استفاده از کارتهای بیشتری را با یک سیستم می دهند.
3- کارت گرافیک دارای حداقل ۳ گیگ رم با قابلیت Hashrate بالا (با کارت ۲ گیگ هم میشه ماین کرد ولی برای مبتدی کمی سخته)
۴- رایزر PCE Express قطعه ای که به کاربر اجازه میده کارت گرافیک رو با فاصله بیشتری از مادربرد استفاده کنه.
5- پاور با قدرت مناسب و یا قطعاتی که به تجمیع پاور معروف شده اند برای سری کردن چند پاور و دریافت خروجی مناسب با میزان مصرف کارتها.
6- کابل ۶ و ۸ پین پاور کارت گرافیک بسته به نوع کارت
7- اینترنت حداقل 128k
8- برق کافی و مناسب (ریگهایی که در آنها چند پاور استفاده شده و کارتهای زیادی دارند را به هیچ عنوان به چشم یک کامپیوتر شخصی نگاه نکنید. سیم کشی اشتباه برای دستگاهی که بیش از یک بخاری برقی مصرف دارد علاوه بر خطر آتش سوزی امکان آسیب به تجهیزات گران قیمت را نیز دارد)
9- فنی بودن کمک بسیار شایانی در این امر میکنه و همینطور آشنایی مختصر به شبکه و گیمینگ شما رو یه ماینر حرفه ای میکنه
10 - محل مناسب به این دلیل که ماینیگ و فن های پاور و خصوصا کارتهای گرافیک صدا و حرارت آزاد دهنده ای تولید میکنند و این کار در منزل اصلا توصیه نمیشه چون ممکنه همون شخص معروف که همیشه کولر رو خاموش میکنه ریگ شما رو از پنجره به خیابون هدایت کنه