شرکت انرژی چک در پروژه های جمع سپاری گاز را در عوض ارز دیجیتال می فروشد.

شرکت گاز و برق Prazska plynarenska در کشور چک سعی دارد تا با ارزهای دیجیتالی در پراگ و مناطق اطراف پروژه های جمع سپاری انرژی را انجام دهد.

این شرکت به دنبال پلتفرم تازه ای برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی های سبز و پروژه های گازی در کشور است. علاوه بر جمع سپاری با ارز دیجیتال، شرکت همچنین ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت برای خدماتش پذیرفته است.

پاول جانیک رئیس هئیت مدیره این شرکت می گوید هدف شرکت جذب نسل جوان تری از مشتریان است، او می گوید:
ما سعی داریم تا مشتریان جوان را جذب خود کنیم، ما نمی خواهیم مشتریان غیرفعال داشته باشیم.

بنا به گفته جانیک این شرکت درگاه پرداخت ویژه ای را در ماه ژوئن راه اندازی خواهد کرد. ارزهای دیجیتالی که برای پرداخت استفاده می شوند به صورت خودکار به ارز کاغذی تبدیل خواهند شد.
با داشتن بیش از 42000 مصرف کننده، شرکت Prazska Plynarenska تنها شرکت کشور چک است که در صنعت ارز دیجیتال را برای خدماتش پذیرفته است.

پذیرش ارز دیجیتال مدتی پس از کسب سود از این راه اعلام شد. میزان فروش خدمات این شرکت تا حد زیادی افزایش یافت (از 52 میلیون به 544 میلیون دلار). شرکت پیش بینی می کند که امسال مشتریان بیشتری خواهد داشت اما انتظار می رود که سودآوری اش کاهش یابد.

در ماه اگوست سال گذشته بانک ملی چک اعلام کرد که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین تهدیدی برای سیستم بانکداری نیستند. طبق این اطلاعیه از بیت کوین نترسید!

منبع