پروژه ساخت مجسمه ساتوشی ناکاموتو در شهر کیف اوکراین تصویب شد

به منظور حفظ یادبود ساتوشی ناکاموتو در شهر پایتخت اوکراین قرار است که مجسمه اش ساخته شود.این درحالی است که هیچ کس تا به حال چهره این شخص را ندیده و بسیاری در شخصیت حقیقی او تردید می کنند و او را منتسب به سازمانهای بزرگتری می دانند.

به زودی مجسمه ساتوشی ناکاموتو در شهر کیف پایتخت اوکراین به نمایش گذاشته خواهد شد. پروژه به منظور یادبود سازنده ناشناس بیت کوین و فناوری بلاکچین است. قرار است مجسمه در خیابان اصلی شهر بنا شود.
مکان درنظر گرفته شده،مکان تصادفی نیست. سال ها پیش در این مکان مجسمه ولادیمیر لنین، پایه گذار کمونیست و جمهوری شوروی سابق قرار داشته است. مجسمه او در دسامبر 2013 توسط معترضان به پایین کشیده شد و نابود شد.
فضای موجود مقابل بازار Bessarabsky است.

افراد مسئول ساخت مجسمه ابتدا نوعی مجسمه مجازی از ساتوشی طراحی کردند. مجسمه دیجیتال در نقشه موبایل وقتی که گوشی همراه به سمت آن قسمت گرفته می شود، نشان داده می شود. شرکت اوکراینی VR/AR مسئولیت ساخت مسجمه واقعی را برعهده دارد.

بنابر گزارشات رسانه های محلی نصب مجسمه در کیف بخشی از آگاهی جهانی برای قدردانی از این تحول عظیم و به نوعی پایه گذاری جمهوری بلاکچین است.

زمان های نه چندان دور چنین کاری در اسلوونی هم انجام شد. در ماه مارچ شهر کرانج مجسمه موسوم به بیت کوین و بلاکچین را ساخت. نصب آن در قالب لوگوی بزرگی از بلاکچین بود که در وسط میدان قرار گرفت.منبع