اتریوم چیست؟

کاربران زیادی به اشتباه اتریوم را تنها به عنوان ارز دیجیتال یا رمز ارز می شناسند. اتریوم در واقع یک پلتفرم نرم افزاری بر پایه تکنولوژی بلاک چین است که به برنامه نویسان اجازه تولید اپ های غیز متمرکز dApps یا Decentralized Applications را می دهد. معروفترین نمونه از اپ غیر متمرکز برای کاربران ایرانی نسخه فیلتر نشدنی تلگرام است که قرار است به زودی منتشر شود.سرویس این اپها در هیچ سروری متمرکز نیستند و توسط زنجیره ای از بلاک ها پردازش می شوند و هیچ مالک خاصی ندارند. در زنجره بلوکهای اتریوم ماینرها به جای ماین کردن بیت کوین که فقط پول دیجیتال است اتر (Ether) کسب می کنند که ارزش مالی برای خرید و فروش هم دارد اتر علاوه بر ارزش خرید و فروش توکن محاسباتی نیز هست و توسط توسعه دهندگان و برنامه نویسان خریداری می شود تا تراکنشها و سرویسهای مبتنی بر بلاک چین را برای آنها پردازش کند .
چه کسی اتریوم را ابداع کرد؟ جوانی روسی که در سال 2015 در سن بسیار کم حدود 20 سالگی آن را معرفی کرد به نام ویتالیک بوترین برخلاف ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین کاملا شناخته شده است. اتریوم به سرعت توانست به جایگاه بالایی دست یابد به نحوی که در حال حاضر بعد از بیت کوین دومین ارز دیجیتال دنیاست و یکی از جذابیت های آن این است که هر کابری حتی در خانه و داشتن تنها یک کارت گرافیک یا GPU می تواند شروع به کسب درآمد کند هر چند (مقیاس دشواری ماینیگ) کسب ارز های دیجیتال به طور طبیعی بیشتر و بیشتر می شود و سهم کاربرانی که پردازش پایینی دارند دائما در حال کمتر شدن است.
نماد صرافی اتریوم: همچون ارزهای واقعی از جمله دلار که با علامت $ معرفی می شوند هر ارز دیجیتال معمولا یک نام و یک نشانه دارد نماد اتریوم در تابلوی صرافی های آنلاین ETH است.
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Ether.jpg
مشاهده: 500
حجم: 2.5 کیلو بایت