افتتاح فروشگاه فیزیکی فیسبوک در متاورس


شرکت متا پلتفرمز، روز چهارشنبه اولین فروشگاه فیزیکی خود را که دارای صفحه*نمایش کف تا سقف برای نمایش بازی ها در هدست های واقعیت مجازی و اتاق*های مخصوص تجربه متاورسی است، راه اندازی کرد.


این فروشگاه در 9 می (۱۹ اردیبهشت) افتتاح شد، در واحد اصلی آزمایشگاه های متا، در منطقه سیلیکون ولی در برلینگیم کالیفرنیا واقع شده است. این واحد در حال توسعه محصولات سخت افزاری است که شرکت قصد دارد فروش خود را از این مکان آغاز کند. از جمله عینک های هوشمند Ray-Ban، دستگاه های تماس ویدیویی پورتال و هدست های واقعیت مجازی Oculus.


⚫️ به گفته متا، فروشگاه متای 1550 فوت مربعی در پردیس Burlingame و نمایش*هایی را برای هدست Quest 2 VR و پورتال دستگاه تماس ویدیویی و همچنین عینک واقعیت افزوده (AR) Ray-Ban ارائه می کند.


این دستگاه ها به جز عینک ری بن، در فروشگاه قابل خرید هستند . این شرکت گفت که این محصولات همچنین می توانند به صورت آنلاین از طریق یک برگه خرید جدید در meta.com خریداری شوند.


متا با افزودن ویژگی*های جدید به دستگاه*های سخت*افزاری که به*عنوان نقاط دسترسی به دنیای مجازی عمل می*کنند، سرمایه*گذاری هنگفتی بر روی متاورس سرمایه*گذاری می*کند.


لازم به ذکر است که افتتاح فروشگاه متا چیزی را ملموس می کند که تا حد زیادی یک تجارت تئوریک آینده برای بزرگترین شرکت رسانه های اجتماعی جهان است. بطوریکه سرمایه گذاری هنگفتی را در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در تلاش برای ساختن “metaverse”، اصطلاحی که برای توصیف همه جانبه و مشترک فضاهای مجازی استفاده می شود، کرده است.

همچنین مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی این شرکت می*گوید: متاورس می*تواند پلتفرم محاسباتی بزرگ بعدی جهان باشد، اما او هشدار داده است که ممکن است حدود یک دهه طول بکشد تا سرمایه گذاری های شرکت به نتیجه برسد.