استخراج بیت کوین در یک نگاه

استخراج در شبکه بیت*کوین فرآیندی است که هم در آن تراکنش*ها را به بلاک چین، اضافه می*کند، و هم تاریخچه آن تراکنش*ها را ایمن می*کند، به*گونه*ای که اصلاح آن دفتر توسط هر نهادی از نظر محاسباتی، انرژی و مالی غیرعملی است.


استخراج بیت کوین در درجه اول با یک asic (مدار مجتمع ویژه برنامه) انجام می شود، که در محاوره به عنوان "ریگ ماینینگ" برای یک سیستم کامپیوتری شناخته می شود، که به دنبال حل یک مشکل محاسباتی دشوار شبکه است. ماینرهای بیت کوین برای استخراج بلاک بعدی در بلاکچین با یکدیگر رقابت می کنند و پروتکل یارانه بلاک را به ماینر موفق، که در حال حاضر 6.25 بیت کوین است، پاداش می دهد (این مفهوم در بخش «اطلاعات اضافی» زیر بسط داده شده است) و همچنین هر شبکه ای. کارمزد تراکنش های موجود در آن بلوک


فرآیند محاسبه یک هش sha-256 برای پذیرفته شدن توسط شبکه، مشکلی که ماینرها از نظر محاسباتی سخت سعی در حل آن دارند، عمداً نیازمند منابع است.


در حالی که این فرآیند برای محدود کردن تعداد بلاک*های یافت شده در هر روز کار می*کند، همچنین ماینرها را مجبور می*کند تا قبل از اضافه شدن بلوک*ها به دفتر کل، ثابت کنند که کار محاسباتی*شان به طور منصفانه و درست طبق قوانین پروتکل انجام شده است. کار کردن استخراج*کنندگانی که شبکه بیت*کوین را با استفاده از asic از طریق اثبات کار ایمن می*کنند، برخلاف سایر روش*های ایمن*سازی پروتکل مانند اثبات سهام، که به طور خاص برای پاداش دادن به ثروتمندترین اعضای شبکه کار می*کنند، امکان انتشار منصفانه و تصادفی سکه*های جدید را به شیوه*ای غیرمتمرکز فراهم می*کنند. در پروتکل بیت کوین، نهنگ ها - دارندگان بزرگ بیت کوین - صرفاً به دلیل انباشت بیت کوین خود پاداشی دریافت نمی کنند و به محافظت از شبکه کمک نمی کنند.


در حالی که این توضیح در مورد استخراج بیت کوین به شدت خلاصه شده است، مفهوم اصلی ارائه شده است و می توانیم بررسی سیستم های استخراج با هوا خنک و غوطه وری را آغاز کنیم.


توجه: اصطلاح "asic" و "ریگ ماینینگ" به جای یکدیگر در زیر استفاده می شود. اعضای پانل فقط در مورد نصب و مزایای خنک کننده غوطه وری "تک فاز" بحث کردند.


خنک کننده هوا در مقابل غوطه وری برای استخراج کنندگان بیت کوین
به طور کلی، سکوهای ماینینگ با فن هایی با سرعت بالا طراحی شده اند که جریان هوا را در اجزای داخلی asic مجبور می کنند تا به طور فعال هشبوردها را خنک کنند - تراشه های کامپیوتری که روز و شب برای حل مشکل محاسباتی فوق الذکر هش می شوند.


انرژی مصرف شده در هر محاسبه هش را می توان کارآمدتر کرد و هزینه های عملیاتی کلی را برای ماینر کاهش داد، اگر راه اندازی بتواند به طور موثر گرمای تولید شده توسط هشبوردها را از بین ببرد. هدف اصلی در سکوهای ماینینگ خنک کننده، ارائه بیشترین سرمایش با کمترین هزینه ممکن است. استخراج بیت کوین با هوا خنک روش سنتی و ساده مدیریت گرمایش و سرمایش دکل های استخراج با فن های تهویه و هوای معمولی و جوی است.


استخراج بیت کوین «غوطه*ور شده» همچنین برای مدیریت گرمایش و سرمایش دکل*های معدن کار می*کند، اما با پمپ*های گردش خون و مایعات ویژه*ای که برای کار با الکترونیک به جای هوا طراحی شده*اند.