انتخاب بهترین رمز ارزهای قابل استخراج برای تازه*کارها


فراز و نشیب های مختلف بازار ارزهای دیجیتال چالش خوبی برای شناخت رمز ارزها بود.
برخی از این رمز ارزها با پشت سر گذاشتن دوره*های خرسی و گاوی(صعودی و نزولی) محبوبیت خود را از دست دادند و رو به ورشکستگی می روند، برخلاف بعضی دیگر که مارکت کپ یا ارزش بازار بالایی را به ثبت رسانده*اند.
هر زمان که بازار از گاوی(صعودی) به نزولی(خرسی) تغییر میکند ارزهای قابل استخراج اولین انتخاب سرمایه گذاران است.
دلیل اول مورد حمایت بودن این ارزها در وضعیت ویژه بازار بر اساس هزینه های استخراج آنهاست که باعث محبوبیت بیشتر ارزهای قابل استخراج میشود.
دلیل دوم ارزهای قابل استخراج یک سرمایه گذاری طولانی مدت هستند که به سرمایه گذاران کمک میکند از بازار خرسی و گاوی عبور کنند.
با این اوصاف استخراج*کنندگان چگونه باید ارز استخراجی مناسب را انتخاب کنند؟
با توجه به اینکه استخراج کنندگان بیشتر به فکر ثبات و بازگشت سرمایه هستند تازه کاران می توانند رمز ارز هایی مثل بیت کوین لایت کوین و اتریوم را که بیشتر رایج هستند برای استخراج انتخاب کنند.


با بیت کوین اولین رمز ارز دنیای کریپتوکارنسی شروع می کنیم که دارای ویژگی هایی مانند تمرکززدایی ناشناس بودن و برگشت ناپذیری است.
بیت کوین با صفاتی مانند مقدار کل محدود و سرعت تولید ثابت، به طلا شباهت دارد و لقب طلای دیجیتال را به خود اختصاص داده از دیگر شباهت های این دو دارایی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
هر دو این دارایی*ها کمیاب هستند. استخراج هر دو سخت است. منابع هر دو محدود است.
از 28 آوریل 2022، ارزش کل بازار بیت کوین به 744.1 میلیارد دلار رسیده است که اوج قیمت آن 68900 دلار و مجموع عرضه 21 میلیون دلار است. در حال حاضر، 1,975,762.5 بیت کوین برای استخراج باقی مانده است.


اتریوم به عنوان پادشاه قرارداد های هوشمند رتبه دوم مارکت کپ یا ارزش کل بازار را از آن خود کرده.
اتریوم به کاربران اجازه می*دهد از زبان برنامه نویسی کاملی بر روی بلاکچین خود استفاده کنند. پلتفرمی که دارای یک اکوسیستم اپلیکیشن عظیم است و هرکس می تواند روی این پلتفرم بلاکچین بسازد و از آن استفاده کند.
با ارتقای اتریوم به اتریوم ۲ دوران کاهش قیمت نیز به تدریج شروع میشود و توان عملیاتی شبکه به طور چشمگیری بهبود می یابد.
همچنین با تغییر الگوریتم اتریوم از (pow) اثبات کارکرد به (pos) اثبات سهام، انتشار کربنِ ناشی از مصرف انرژی دستگاه های استخراج اتریوم، کاهش یافته و تاثیر منفی اتریوم بر محیط زیست به حداقل می رسد.
با توجه به موارد فوق می توان گفت که آینده اتریوم بسیار روشن است.


لایتکوین بیشتر برای تراکنش های کوچک مناسب است و استفاده از آن در زندگی روزمره بسیار کارآمد و راحت است. مدت زمان بلاک آن در مقایسه با بیت کوین یک چهارم کاهش یافته، بنابراین سرعت تراکنش آن بسیار سریعتر و کارمزد آن کمتر است.
لایتکوین
تا 28 آوریل 2022، مارکت کپ یا ارزش کل بازار لایت کوین به 7.03 میلیارد دلار، کل عرضه 84 میلیون و مقدار فعلی استخراج شده 13،834،112.5 است.


هرچه تعداد ارزهای مورد پشتیبانی استخر بیشتر باشد انتخاب های بیشتری برای استخراج کنندگان وجود خواهد داشت.
استخر ماینینگ ViaBTC، به عنوان یک استخر جامع استخراج ارز دیجیتال که در خدمت جهان است، در حال حاضر از ده*ها ارز قابل استخراج از جمله BTC، ETH، LTC و غیره و همچنین روش*های تسویه متنوع PPS+، PPLNS و SOLO برای استخراج*کنندگان پشتیبانی می*کند.
علاوه بر این، از نظر درآمد استخراج، ViaBTC ماینینگ مشترک سه ارز BTC، BCH و LTC را راه اندازی کرده، که BTC را با NMC، SYS، EMC،ELA
و BCH را با SYD همچنین LTC را با DOGE ترکیب کرده است.
در حالت ماینینگ ترکیبی، ماینرها فقط باید یک نوع هشریت را برای دستیابی به مزایای متعدد فراهم کنند. به عنوان مثال با دستگاه Antminer L7 9.5 GH/s در حالت ماینینگ ترکیبی می*توان علاوه بر درآمد 0.136 لایتکوین، 240 دوج را در روز دریافت کرد.
ماینرها باید در نظر داشته باشند که الگوریتم*های مورد استفاده استخراج ارزهای دیجیتال متفاوت است، به عبارت دیگر، یک دستگاه ماینینگ برای استخراج همه ارزها جوابگو نیست. به عنوان مثال، دستگاه ماینینگ مخصوص بیت کوین ASIC نمی تواند اتریوم استخراج کند، بنابراین ماینرها باید هنگام انتخاب ارز استخراجی، قیمت دستگاه ماینینگ را نیز در نظر بگیرند. در حال حاضر، میانگین قیمت ماینرهای جدید بیت کوین در محدوده 3000 تا 11000 دلار و میانگین قیمت ماینر*های جدید برای اتریوم بین 2000 تا 7000 دلار است.


برای برخی از استخراج کنندگان، موارد مهم در انتخاب یک ارز استخراجی، سود خالص روزانه، هزینه های برق و مدت زمان بازگشت سرمایه است، که باید با توجه به سرمایه استخراج کننده در نظر گرفته شود، زیرا سرمایه اولیه و هزینه برق به طور مستقیم، مدت زمان بازگشت سرمایه را تعیین می کنند. (با فرض ثابت بودن ارزش سود خالص روزانه).
ما اطمینان داریم که موارد ذکر شده در بالا می تواند به استخراج کنندگان جدید کمک کند تا انتخاب های بهتری داشته باشند.