چین میخواهد یوان دیجیتال را در بازیهای آسیایی المپیک که در ماه سپتامبر(شهریور 1401) در هانگژو برگزار میشود، به نمایش بگذارد.


لحظه ای بزرگ برای یوان دیجیتال چین.
اکنون کمتر از چهار هفته تا آغاز بازی*های المپیک زمستانی در پکن باقی مانده است و چین می*خواهد یوان دیجیتال در کانون توجه قرار گیرد. ارز دیجیتال بانک مرکزی یکی از سه روش پرداختی است که می توان در بازی های آینده در کنار پول نقد و ویزا کارت استفاده کرد. این بدان معناست که Alipay و WeChat Pay، پلتفرم*های پرداخت مبتنی بر تلفن همراه که در سرزمین اصلی بسیار محبوب هستند، در حال رد شدن هستند. چین ممکن است در تلاش برای افزایش محبوبیت CBDC با چالش هایی روبرو شود.


هانگژو (Hangzhou) در گروه جدیدی از شهرها قرار گرفت که برای برنامه آزمایشی یوان دیجیتال اقدام کرد.
با وجود اینکه هانگژو هیچ یک از بسته*ها یا کوپن*های قرمز یوان دیجیتال را برای افزایش تقاضای عمومی راه*اندازی نکرده است، اما آن ها یوان دیجیتال را برای آزمایش عمومی با مقیاس بزرگ آماده کرده اند. ولی ممکن است بازی*ها به تعویق بیفتند زیرا هانگژو، در کمتر از 100 کیلومتری شانگهای، با بزرگترین موج شیوع کووید 19 از سال 2020 مواجه است. چین ادعا می*کند که مکان*های بازی شش ماه قبل از این رویداد آماده شده*اند و مقامات گفتند که پس از تجربه موفق بازی*های المپیک زمستانی پکن، طرحی برای مقابله با کووید 19 منتشر خواهند کرد.


ساکنان 3 شهر چین در حال پرداخت مالیات و هزینه با یوان دیجیتال هستند .
چین برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را گسترش داده است تا شامل پرداخت مالیات، حق تمبر و تامین اجتماعی شود.


یوان دیجیتال چین به گسترش خود در چین ادامه می دهد و 11 شهر و منطقه دیگر را که در مجموع 23 شهر می شود، به لیست مناطق آزمایشی اضافه می کند.
مهمتر از همه، آزمایشات در گوانگژو، جایی که بازی های آسیایی اواخر امسال برگزار می شود، آغاز خواهد شد.