✅ تراکنش بدون اینترنت در دوج
به لطف ایلان ماسک از ای پس حتی بدون اینترنت هم میتوان در دوج تراکنش انجام داد و این میتواند سکو ی پرتاب خوبی باشد برای دوج کوین .


به گفته تیم توسعه اصلی بنیاد Dogecoin، ارز دیجیتال Dogecoin با موفقیت در فاصله 100 مایلی از مبدا خود از طریق انتقال رادیویی با استفاده از پروتکل RadioDoge، Libdogecoin و شبکه ماهواره*ای Starlink تحویل داده شد.


رادیو دوج( RadioDoge ) پروتکلی است که توسط بنیاد Dogecoin ایجاد شده است که هدف آن ارائه دسترسی به Dogecoin از طریق فناوری رادیویی کم هزینه با کمک ماهواره*های Starlink است و Libdogecoin یک مجموعه از پروتکل*های Dogecoin مبتنی بر زبان C است که برای ساخت پروژه*های Dogecoin استفاده می*شود.


البته لازم به ذکر است که دوج کوین اولین و تنها ارزی نیست که از این فناوری استفاده میکند و نمونه های کانسپتی مانند شبکه مش (mesh networking)، تجهیزات رادیویی آماتور و آنتن های پورتابل قبلاً به مردم این امکان را داده اند که تراکنش های BTC را بدون دسترسی به اینترنت انجام دهند.


سام پترسون، مدیر اجرایی سابق OB1، یک بار در سال 2019 توضیح داد که شبکه رادیو بیشتر از شبکه*های P2P ساخته شده در وب، از ویژگی همتا به همتا (P2P) برخوردار است.