✅ تدریس کریپتو در دانشگاه های برتر


دانشگاه های برتر ؛ کریپتو را به برنامه درسی خود اضافه کرده اند، دانشگاه*ها مدتی است که به تحقیقات مرتبط با بلاک چین کمک می*کنند و اکنون، برخی از دانشگاه*های در سطح جهانی این فناوری را به برنامه درسی خود اضافه کرده*اند.


دنیای دارایی های دیجیتال سال گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرد. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۳ تریلیون دلار رسید و باعث شد افراد، دولت ها و دانشگاه های بیشتری نگاه دقیق تر به طبقه دارایی داشته باشند.حضور کریپتو در اقتصادهای بزرگ جهان فرصت بزرگی را برای استارت آپ های متنوع در این صنعت ایجاد کرده است که منجر به تقاضای گسترده برای دارایی های دیجیتال شده است. این بازار تازه متولد شده به توسعه فرصت های شغلی و تحصیلی بیشتر، از جمله موارد دیگر، کمک کرده است.


علاوه بر این، برخی از دانشگاه*ها و مؤسسات آموزشی برتر جهان از جمله MIT، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد، بخش*هایی از فناوری در حال رشد را به برنامه*های درسی خود اضافه کرده*اند. در این مقاله تعدادی از دانشگاه های برتر که موضوعات مرتبط با بلاک چین را به برنامه درسی خود اضافه کرده اند، آورده شده است.


موسسه تکنولوژی ماساچوست


وقتی صحبت از تحقیق می شود، تعداد کمی به موسسه فناوری ماساچوست (MIT) نزدیک می شوند. MIT به دلیل تحقیقات پیشگامانه و برنامه درسی رقابتی دانشگاهی مشهور است و تنها پس از دانشگاه هاروارد در رتبه دوم قرار دارد. این موسسه، بدون شک، دانشگاه پیشرو از نظر فناوری بلاک چین است که رویکردی پژوهش محور به اکوسیستم غیرمتمرکز دارد.


همچنین لازم به ذکر است که این مؤسسه دارای کارکنان آکادمیک قابل توجهی است و رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گری جنسلر، یک دوره بلاک چین را در دانشگاه تدریس می کند. در محوطه دانشگاه، یکی از قدیمی ترین باشگاه های بیت کوین (BTC) به نام MIT Bitcoin Club را دارد که به عنوان کانون بحث های بلاک چین در دانشگاه عمل می کند.


دروس ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از:


اخلاق بلاک چین: تأثیر و اخلاقیات ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین
مرز دیجیتال B: پناهگاه های بلاک چین در حال ظهور
دفتر کل عمومی مشترک: ارزهای دیجیتال، بلاک چین و سایر مارول ها
دانشگاه ملی سنگاپور


سنگاپور یکی از قطب های ارزهای دیجیتال پیشرو در آسیای جنوب شرقی است و دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) هسته اصلی پذیرش رمزارزها است. این دانشگاه در سال 1905 تأسیس شد و تعهد آن به تحقیقات اصیل، پیوسته آن را در میان دانشگاه*های پیشرو در قاره قرار داده است.


مرکز ارائه بلاک چین این دانشگاه به شدت حول محور تحقیق و کارآفرینی است و مقالات جالبی در مورد استفاده از بلاک چین برای محاسبات غیرمتمرکز و بهبود اجماع توزیع شده و قراردادهای هوشمند منتشر شده است. NUS یک برنامه درسی عمیق بلاک چین ارائه می دهد که در چندین زمینه و سطوح مختلف از مبتدیان تا مدیران اجرایی و مدیران سطح متوسط را شامل می شود.


این مدرسه دارای دوره هایی در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد با کلوپ های رمزنگاری پر جنب و جوش تحت رهبری دانشجویان است. علاوه بر این، این کلوپ*های رمزنگاری به دانش*آموزان اجازه می*دهند تا از همسالان خود بیاموزند و مقالاتی در مورد استفاده و آینده فناوری*های بلاک چین منتشر کنند.


دروس پیشرو در برنامه درسی عبارتند از:


بلاک چین و DLT سازمانی برای مدیران
بلاک چین، ارزهای دیجیتال و دفتر کل توزیع شده