✅استخر استخراج ViaBTC : کاهش سختی بیت کوین


با توجه به کاهش ۱.۲۶ درصدی سختی ، پیدا کردن بلاک*ها برای ماینرها آسان*تر می شود، زیرا دو هفته پیش سختی آن ۲۸.۵۹ تریلیون بود و اکنون به ۲۸.۲۳ تریلیون رسیده است و ۱۹۸۲ بلاک تا تغییر بعدی DAA باقی مانده است. در حال حاضر، انتظار می*رود این مقدار افزایش یابد، اما با توجه به اینکه تقریباً دو هفته دیگر باقی مانده است، می*توان تخمین زد تا آن زمان این آمار بسیار متفاوت باشد. تخمین زده می*شود که تغییر بعدی DAA اتفاق بیفتد. پاداش بلاک فعلی ۶.۲۵ بیت کوین است و ۷۵۱ روز بعد این میزان تغییر خواهد کرد.


⚪️ ماینرهای بیت کوین هر روز به نصف شدن پاداش بلاک نزدیک تر می*شوند که انتظار می*رود در چهارم می ۲۰۲۴ یا حدود آن رخ دهد اما برخی برآوردها احتمال می*دهند که ممکن است در سوم می ۲۰۲۴ باشد.
پس از آن تاریخ، ماینرهای بیت کوین شاهد کاهش ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک خود به نصف آن عدد، یعنی ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلاک خواهند بود. در حال حاضر این شبکه روزانه ۹۰۰ بیت کوین تولید می*کند و نرخ تورم بیت کوین در سال ۱.۷۴ درصد است. تاکنون ۹۰.۵۳ درصد از کل بیت*کوین*هایی که تا به حال وجود خواهند داشت، استخراج شده*اند و ۱،۹۸۸،۴۸۱.۲۳ بیت*کوین باقی مانده است.


⚫️ با تغییر سختی ؛ پیدا کردن بلاک*ها برای ماینر ها در مقایسه با دو هفته گذشته راحت تر شده است . اکنون ۱۴ استخر قابل شناسایی وجود دارد که برای استخراج بیت کوین استفاده میشوند در حالی که دو هفته پیش تنها ۱۱ استخر شناخته شده برای استخراج بیت کوین وجود داشت. در حال حاضر، ماینرهای ناشناخته هش ریت یا مخفی کاری ۱.۳۹ درصد از هش ریت جهانی یا 2.8 EH/s را در اختیار دارند. قدرت هش ناشناخته در سه روز گذشته موفق به کسب شش بلاک شده است.