چگونه عمر ماینر های خود را طولانی کنیم؟


شما با چند روش ساده و کارآمد میتوانید طول عمر ماینر خود را افزایش داده و راندمان بهتری داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم:


1_ جلوگیری از گرد و غبار :


سعی کنید ماینر خود را در محیطی عاری از گرد و خاک قرار داده
و در مکانی خنک آن را راه اندازی کنید .
اگر محیط شما دارای گردو غبار است حداقل هر ماینر خود را بازدید کنید و شما میتوانید از کمپرسور باد یا بلوور برای از بین بردن گرد و خاک و تمیز کردن هشبرد ها استفاده کنید اگر هشبرد های شما همچنان کثیف بود میتوانید از اسپری های شستشوی برد نیز استفاده کنید


2: بازدید فن ها :


حتما هر هفته فن ها رو بازدید کنید و از محکم بودن پیچ های آن مطمئن شوید در صورت شل بودن پیچ ها و کثیف شدن پره ها ممکن است فن ماینرتان از کار بیوفتد یا کارایی اولیه خود را از دست بدهد که در این صورت راندمان کلی ماینر شما پایین می آید همچنین میتوانید برای روانکاری و تمیز کاری فن ها از اسپری های روانکار مانند wd40 استفاده کنید.


3_ بازدید کابل ها فلت ها و اتصالات :


حتما کابل ها مخصوصا کابل های فشار قوی را چک کنید چرا که کابل های اصلی ماینر شدت جریان زیادی را تحمل میکنند و ممکن است در طول کارکرد دچار خشکی شده یا در اثر گرما عایق خود را از دست بدهند همچنین برای ماینر های مصرف بالا حتما از سوکت پاور با جنس چینی و از سیم مسی با نمره مناسب استفاده کنید.


4 _ استفاده از محافظ و استابلایزر:


بهتر است برای ماینر خود از محافظ جریان برق و یا استابلایزر استفاده کنید هرچند در صورت اختلال در برق قسمت پاور ماینر آسیب خواهد دید که قابل تعمیر میباشد ولی برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی میتوانید از استابلایزر و یا محافظ های آمپر بالا استفاده کنید .
5_ محیط مناسب


بهترین محیط برای یک دستگاه ماینر محیطی خنک دارای گردش هوای ورودی و خروجی و داری سطح مناسب است از قرار دادن ماینر در سطوح شیبدار خودداری کنید. حتمای دمای ماینر خود را چک کنید تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری کنید.